HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA ČR VE ŠK. ROCE 2023-2024

14. 12. 2023 v prostorách SŠO, České Budějovice, Husova 9 - 2. kolo soutěže (krajské) – Vědomostní test pro 3 úspěšné žáky každé přihlášené základní školy.


» Zobrazit celý článek »


Soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR má za sebou regionální finále. Do národního kola soutěže postupují 2 žáci z jihočeských základních škol.

Do celostátního finále, které se uskuteční 13. června 2023 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice, postupují 2 žáci, kteří úspěšně reprezentovali své základní školy. S 69 devíti body žák ze ZŠ Dukelská, Strakonice a s 65 body žák ze ZŠ TGM Blatná. Vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí při vědomostním testu a laboratorních pracích v červnovém finále.


» Zobrazit celý článek »


HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA ČR VE ŠK. ROCE 2022-2023

Přihláška: Základní školy se mohou přihlásit do 30.10.2022 na adrese koordinátora regionu (podrobná pravidla na oficiálních stránkách soutěže: www.mladychemikcr.cz a na stránkách pořádající školy v sekci SOUTĚŽE – MLADÝ CHEMIK)

 

Koordinátor regionu: Mgr. Martina Součková  souckova@sso.cz


» Zobrazit celý článek »


HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA ČR VE ŠK. ROCE 2021-2022

Přihláška: Základní školy se mohou přihlásit do 1.11.2021 na adrese koordinátora regionu (podrobná pravidla na oficiálních stránkách soutěže: www.mladychemikcr.cz a na stránkách pořádající školy v sekci SOUTĚŽE – MLADÝ CHEMIK)

 

Koordinátor regionu: Mgr. Martina Součková  souckova@sso.cz


» Zobrazit celý článek »Výsledky krajského kola: HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA ČR VE ŠK. ROCE 2020-2021

Celostátní soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR je navzdory nepříznivé epidemiologické situaci v plném proudu. Krajská kola soutěže se uskutečnila distančně formou on-line testu a zapojilo se do nich téměř 900 žáků základních škol ze všech krajů republiky.

Soutěž je určena žákům osmých a devátých tříd základních škol a jejím cílem je představit chemii jako přitažlivý a perspektivní studijní obor, který nabízí široké možnosti pracovního uplatnění. Letošní ročník je stejně jako řada podobných akcí poznamenán pandemií covid-19. „Školní kola jsme stihli realizovat ještě prezenčně, a přestože probíhala v časové tísni, zúčastnilo se jich téměř 9 400 žáků z 398 základních škol. Následující krajská kola už jsme byli nuceni uspořádat distančně ve spolupráci se Svazem chemického průmyslu ČR, kterému patří poděkování za podporu,“ přibližuje za organizátory Gabriela Čebišová z agentury Czech marketing.


» Zobrazit celý článek »


HLEDÁME NEJLEPŠÍHO MLADÉHO CHEMIKA ČR VE ŠK. ROCE 2020-2021

 

Soutěž je určena žákům a žákyním 8. a 9. tříd základních škol.

 

JIHOČESKÝ REGION

 

Pořádající střední škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9

 

Přihláška: Základní školy se mohou přihlásit do 15.11.2020 na adrese koordinátora regionu (podrobná pravidla na oficiálních stránkách soutěže: www.mladychemikcr.cz a na stránkách pořádající školy v sekci SOUTĚŽE – MLADÝ CHEMIK)

 


» Zobrazit celý článek »