Talent roku 2009

Talent Jihočeského kraje roku 2009

V polovině února byly v Českých Budějovicích vyhlášeny výsledky soutěže Talent Jihočeského kraje roku 2009, ve které se letos sešlo 192 nominací. Na 1. místě se ve speciální kategorii umístil žák naší školy Martin Kukla.

Martin navštěvuje druhým rokem obor Služby cestovního ruchu a ve třídě patří k nejlepším studentům. Komise, která největší talenty vybírala, ocenila nejen Martinův talent, ale i úsilí, které bylo třeba vyvinout k mimořádným sportovním výkonům. Martin má na svém kontě celou řadu úspěchů – v žákovském věku byl dvojnásobným mistrem republiky v atletických soutěžích (běh na šedesát metrů, hod kriketovým míčkem). Jeho dalšími disciplínami jsou hod oštěpem a vrh koulí, v loňském roce zvítězil v obou těchto disciplínách na mistrovství České republiky handicapovaných. Nyní se připravuje na paralympiádu v Londýně 2012.

Ve škole byl Martin za svůj úspěch odměněn finanční částkou 5000 korun. Všichni držíme palce do dalších soutěží a přejeme hodně štěstí.