Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9,
370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso
Home | Archiv školy

 

Začátek roku ve znamení soutěží v odborných dovednostech

 

V prvních měsících nového roku se žáci naší školy zúčastní hned několika soutěží v odborných dovednostech. Svou zručnost a um představí v únoru v Písku cukráři a v Brně pekaři. Během března pak budou školu v Brně reprezentovat kadeřníci a kosmetičky, v Praze a v Bratislavě aranžéři a prodavači.

Zhotovit slavnostní dort k významné životní události bude úkolem pro žáky 1. – 3. ročníku oboru Cukrář. Soutěže Písecké dortování, která se uskuteční 8. února v prostorách SOŠ a SOU Písek, se zúčastní žáci ve věkové kategorii 16–19 let.

Poslední dva únorové dny (27. - 28.) se v rámci mezinárodního potravinářského veletrhu MBK/SALIMA na výstavišti v Brně uskuteční již 22. ročník soutěží „Pekař roku 2018 – kategorie JUNIOR“ a „Atraktivní výrobek roku 2018“, jež pořádá Svaz pekařů a cukrářů České republiky.

Soutěž „Pekař roku 2018 – kategorie JUNIOR“ je určena pro učně a studenty denního studia středních nebo vyšších odborných škol nebo pro mladé pekařské adepty, kteří ke dni zahájení soutěže nepřekročí 21 let věku. Ti se utkají ve třech soutěžních kategoriích: jemné pečivo (vánočka, koláče s běžnou náplní), běžné a vícezrnné pečivo (ručně tvarované pletýnky, vícezrnné pečivo) a chléb. V rámci „Atraktivního výrobku roku 2018“ jsou zadány kategorie: pekařské a cukrářské výrobky.

V březnu se pak v moravské metropoli uskuteční Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček Harmonie, které pořádá Asociace středních škol oborů kadeřník a kosmetička. V účesové tvorbě v dámské kategorii se bude soutěžit na téma „Duhové mámení“, u cvičné hlavy na téma „Účes budoucnosti“. U pánských modelů se soutěžící popasují s tématem „Jdeme s dobou“. Fantazijní líčení a dekorativní kosmetika má téma „Múzy Alfonse Muchy“ a nail-art 2D „Nekonečný vesmír“.

Mladí aranžéři se v březnu představí na dvou akcích – na 25. mezinárodním veletrhu kosmetiky, kadeřnictví a zdravého životního stylu World of Beauty & Spa 2018, který se koná ve dnech 16. - 17. 3.v Praze a jehož součástí bude i soutěž ve špendlení na živý model. Dále pak pojedou soutěžit spolu s žáky oboru Prodavač do hlavního slovenského města – Bratislavy, kde se v březnu uskuteční 15. ročník slovenské celostátní soutěže v dárkovém balení s mezinárodní účastí, kterou pořádá Stredná odborná škola obchodu a služieb Samuela Jurkoviča.

© 2008 - 2019 Copyright Střední škola obchodní