Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9,
370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso
Home | Archiv školy

 

Za kulturními  a přírodními krásami Nitry

Dne 4.6. 2018 jsme se vypravili do Nitry. 10 žáků Střední školy obchodní a VOŠ cestovalo do Nitry společně s žáky z partnerské školy v Bratislavě. V Nitře jsme se ubytovali v krásném rodinném penzionu, pokoje byly velmi útulné, společnost nám dělaly ovce, které se pásly v okolí. 

Hlavním bodem programu bylo setkání s žáky SOŠ gastronomické a cestovního ruchu, kteří nás provedli po místních památkách. Po prohlídce města jsme se vydali vlakem na Nitranský hrad, ze kterého se nám naskytl úchvatný výhled na město Nitra. Rovněž jsme zavítali do diecézního muzea, ve kterém jsme si vyslechli přednášku o historii nitranské diecéze, prohlédli jsme si i katedrálu sv. Jimrama, která se nachází v areálu hradu.

Třetí den bylo na programu splutí řeky Nitry na kánoích či paddleboardech. I přes počáteční nervozitu to nakonec byla skvělá zábava.

Ve čtvrtek jsme jeli autobusem do Oponic. Zde nás ohromila vzácná knihovna Apponyiovců, jejichž rod nashromáždil přes 17000 knih a dokumentů. Ještě jsme si prohlédli místní zámek a vrátili se do Nitry, neboť nás zde čekal výstup k Drážovskému kostolíku.

Plni zážitků, dojmů a skvělých pocitů jsme se v pátek vrátili domů. Pobyt i program byl opravdu báječný, seznámili jsme se se spoutou milých lidí.

Žákyně třídy 1CRA

 

© 2008 - 2019 Copyright Střední škola obchodní