Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9,
370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso
Home | Archiv školy

 

Veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání GAUDEAMUS

 

Naše třída NP1  se společně s KM4, FT3 a FF3 zúčastnila již  XI. ročníku  Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus, který je vždy plný užitečných informací, přednášek, ale i zábavy.

Cesta vlakem proběhla bez problémů a my do Prahy přijeli téměř včas. Metrem jsme se dopravili do Letňan a po přebrodění rozbahněného parkoviště u haly jsme se mohli „vrhnout do víru vysokých škol“.

Každá vystavující VŠ měla připravený stánek a snažila se zaujmout a nalákat nás studenty. Pro mne byla největším zážitkem možnost vyzkoušet si práci reportéra. Zúčastnila jsem se soutěže a natočila přímo na veletrhu krátkou reportáž. Se spolužačkami jsme také v poradenském centru absolvovaly  test, po jehož vyplnění jsme obdržely e-mail s typy pro nás vhodných VŠ.

Dozvěděla jsem se zde řadu užitečných informací a odcházela velmi spokojena a příjemně překvapena. Je to skvělý a zábavný způsob, jak si uvědomit, co nás baví,  a jak najít správný obor.

Z Letňan jsme se společně přesunuli do centra, kde jsme se občerstvili a nakoupili nějaké drobnosti. I zpáteční cesta byla bezproblémová a my přijeli do Budějovic včas a v pořádku.

KP

© 2008 - 2019 Copyright Střední škola obchodní