Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9,
370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso

Ohlédnutí za školním rokem 2017/2018  - Valentýnská kapka krve

15. ročník akce Valentýnská kapka krve

„Krev je život, život je láska“ je motto charitativní akce s názvem Valentýnská kapka krve, která letos  již patnáctým rokem obohacuje soubor preventivních aktivit naší školy.

Ve dnech 12. 2. až 16. 2. navštíví žáci s pedagogickým doprovodem po menších skupinkách Transfuzní oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s., aby u příležitosti svátku zamilovaných darovali svou krev, která může pomoci zachránit lidský život.

Akce Valentýnská kapka krve vzešla před patnácti lety z nápadu partnerské školy v Bratislavě a i po mnoha letech stále motivuje mladé lidi, aby se do dárcovství zapojili. Za dosavadních čtrnáct let konání akce  proto darovalo na svatého Valentýna svou krev již 521 žáků školy.

Mnozí z žáků právě až díky Valentýnské kapce najdou odvahu učinit onen první krok a následně se stávají pravidelnými dárci. „Poprvé jsem daroval krev v rámci akce naší školy měsíc po osmnáctých narozeninách a od té doby ji daruji pravidelně každé tři měsíce,“ sdělil jeden z dobrovolných dárců.

Ochota darovat svou krev je podporována také u žáků, kteří kvůli svému nízkému věku ještě nesplňují podmínky dárcovství. Tito žáci vytvářejí v hodinách informatiky plakáty a propagační materiály s tématikou akce, jimiž se snaží povzbudit k rozhodnutí stát se dobrovolným dárcem co největší počet zletilých spolužáků.

Ředitelka školy Mgr. Jarmila Benýšková s radostí sleduje, jak každým rokem počet žáků, kteří chtějí tímto krokem pomoci těm, kteří to potřebují, přibývá a  dodává:„Doufejme, že jim toto odhodlání vydrží i do příštího ročníku a že se  najdou i další, noví odvážlivci, kteří se odhodlají věnovat k Valentýnu vlastní „kapku“ krve.“

© 2008 - 2019 Copyright Střední škola obchodní