Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9, 370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso
Home | Archiv školy

aktuálně - návštěva amerického velvyslance

 

 

 

PŘEHRAJ VIDEO ZDE

Zachovejte si kritické myšlení a zdvořilost!" vyzval žáky Střední školy obchodní americký velvyslanec

 

Dne 22. 11. měla Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9 tu čest přivítat na své půdě amerického velvyslance Andrewa Schapira. Ten přijel na plánovanou besedu s žáky, ale také za asistentkou ze Spojených států, Taylor Kloha, která na naší škole v letošním roce působí díky Fulbrightovu stipendijnímu programu.

Po příjezdu se americký velvyslanec pozdravil s vedením školy a pedagogy,  byla mu představena škola, její činnost a zaměření. Andrew Schapiro ocenil zejména provázanost teoretické výuky s praxí, skvělé technické vybavení školy, velmi ho zaujal i předmět Fiktivní firma. Dále se diskutovalo o programu Fulbright. Zhodnoceny byly přínosy pobytu asistentky Taylor Kloha na Střední škole obchodní.  

Dalším bodem programu byla beseda s žáky. Tuto besedu zahájil velvyslanec Schapiro poutavou prezentací, při které zdůraznil důležitost vřelých česko-amerických vztahů napříč historií až po současnost. Hovořil také o současném světovém dění a mimo jiné studenty vyzval k tomu, aby si i při záplavě současných internetových zpráv zachovali kritické myšlení a  zdvořilost. Podle pana Schapira je velmi důležité hovořit s mladými lidmi, jelikož oni jsou ti, kteří budou tvořit naši budoucnost.

V následné diskusi žáky nejvíce zajímalo to, jak vypadá běžný den velvyslance, jaký je jeho názor na zvolení  nového amerického prezidenta  nebo jaké je jeho oblíbené české jídlo. Žáci byli ze setkání nadšeni a mnozí z nich po besedě  využili příležitosti se s panem velvyslancem vyfotografovat či se s ním krátce osobně pozdravit. Návštěvu velvyslance završila prohlídka školy, při které pan Schapiro nahlédl přímo do výuky v některých třídách. Krátký rozhovor s velvyslancem natočila i Jihočeská televize. Tato

 

návštěva byla zcela nepochybně velkým přínosem a ojedinělou zkušeností pro všechny zúčastněné, zejména však pro žáky, kteří byli z tak vzácné a milé návštěvy doslova nadšeni.

 

Více fotografií si prohlédněte ve FOTOGALERII ZDE

 

 

© 2008 - 2020 Copyright Střední škola obchodní