Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9, 370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso
Home | Archiv školy

 

Sportovně-přírodovědný kurz - Maďarsko

 

Sportovně-přírodovědný kurz v letošním roce byl uskutečněn za spolupráce s CK Geotourist v maďarském lázeňském městečku Bük. Toto známé lázeňské město je jedním z nejnavštěvovanějších v celém Maďarsku.

 

 Ubytování bylo zajištěno v hotelu Piroska **** v  městečku Bük.  Ve volném čase měli studenti k dispozici společenské a herní místnosti (stolní tenis, stolní fotbal) + neomezený vstup do hotelového wellness a fitness.

Cyklistický výcvik probíhal od úterý do pátku od 9 – 16 hod.  Úvodní trasa nám přiblížila okolí Büku.

Druhý den jsme jeli na kolech do městečka Sarvar.  Po příjezdu na kolech jsme šli s průvodkyní navštívit hrad v Sarvaru, kde následovala prohlídka a návštěva hradního muzea. Odpoledne jsme navštívili městské lázně a lanové centrum s aquaparkem.

Třetí den jsme podnikli celodenní výlet do městečka Köszeg.  Zde jsme opět navštívili krásnou místní katedrálu a pamětihodnosti města.

Čtvrtý den jsme jeli na kolech do opět městečka Sarvar. Zde jsem v tropických teplotách navštívili místní aquapark s lázněmi.

Poslední den jsme před snídani vyrazili na okruh na kolech v okolí Büku. Následoval odjezd z Maďarska přes Rakousko k jezeru Kaptal a turistický okruh ke „schodům do nebe“ ve Schremsu.

Kurz probíhal za slunečného počasí, všichni žáci zvládli celkem 165 km na kolech, základní dovednosti v lanovém centru, základy turistiky a věnovali se poznávání přírodních krás.

                                       Mgr. Jindřich Růžička - vedoucí kurzu             

© 2008 - 2020 Copyright Střední škola obchodní