Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9, 370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso
Home | Archiv školy

 

S Italy a Slováky společně v Litvě

 

 

V rámci projektu „Turistické atraktivity našeho regionu“ je hostilo litevské gymnázium Kazlu Rudos Kazio Griniaus gimnazij.

Ve dnech 20. - 25. května 2018 proběhl poslední ze zahraničních výjezdů v rámci tohoto projektu. Žáci Střední školy obchodní a Vyšší odborné školy, italské a slovenské střední školy společně navštívili gymnázium v litevském městě Kazlu Ruda. Pro žáky zde byl připraven nabitý program, během kterého navštívili mnoho turisticky zajímavých míst v Litvě. Poznali největší litevská města, plavili se lodí po zálivu, prošli se po plážích a zhlédli písečné duny, navštívili vodní hrad Trakai a další zajímavá místa. Přivítal je rovněž starosta města Kazlu Ruda.

Žákům se také velmi líbila návštěva partnerské školy, zde přednesli své prezentace a zhlédli příspěvky partnerských škol. Po celou dobu komunikovali se svými kamarády z partnerských škol v anglickém jazyce a vytvářeli společnou prezentaci o Litvě.

Na této poslední mobilitě byla také představena společná brožura, která shrnuje všech 60 atraktivit, které partnerské školy navštívili.

Do projektu spolufinancovaného z programu Evropské unie Erasmus+ se zapojily partnerské školy: Stredná odborná škola obchodu a sluzieb Samuela Jurkovica, Bratislava, Slovensko; Kazlu Rudos Kazio Griniaus gimnazija, Kazlu Ruda, Litva; LICEO STATALE „ARTURO ISSEL“, Finale Ligure (Sv), Itálie.

Součástí projektu byly nejen konzultace spolupracujících týmů prostřednictvím on-line komunikace, ale i vzájemné návštěvy. (březen 2017 - Itálie, červen 2017 - Česká republika, říjen 2017 - Slovenská republika, květen 2018 – Litva).

„Realizace takového projektu přispívá ke zvýšení odborných i jazykových znalostí nejen žáků zapojených středních škol, ale i pedagogických pracovníků a manažerských týmů škol. Všechny získané zkušenosti, dovednosti a výstupy budou nadále využívány ve výuce a práci se žáky. Významným přínosem pro zapojené žáky je odstranění jazykových bariér důležité pro jejich budoucí profesní uplatnění v dané zemi i na mezinárodním trhu práce,“ říká ředitelka Střední školy obchodní a Vyšší odborné školy, Mgr. Jarmila Benýšková.

 

© 2008 - 2020 Copyright Střední škola obchodní