Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9,
370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso
Home | Archiv školy

 

 

S dětmi za pohádkou v kostýmu vodníka, proměny nejstarší české ZOO - soutěžící prezentovali své tipy na výlet v 9. ročníku soutěže Vítejte u nás

 

Již 9 let pořádá organizační tým Střední školy obchodní a VOŠ, České Budějovice, Husova 9 mezinárodní soutěž v prezentačních dovednostech „Vítejte u nás“. Svým rozměrem se tato akce řadí k největším soutěžím tohoto typu v celé České republice, v Jihočeském kraji je pak soutěží zcela unikátní. V předchozích letech se na pódiu vystřídalo přes 300 soutěžících. 

V letošním ročníku představili žáci středních škol vzdělávající se v oborech cestovní ruch, hotelnictví a gastronomie publiku a odborné porotě prezentace na téma Když století kolem nás proletí. První soutěžní den tak přímo navázal na oslavy 100 let české státnosti. Druhý den se soutěžící věnovali místům vybízejícím k návštěvě s dětmi. Soutěžící nás v rámci soutěžní kategorie Přijeďte k nám, přijeďte za světem dětských zážitků zvali do svých domovských měst a regionů.

Soutěž se uskutečnila ve dnech 13. a 14. června na Malé scéně DK Metropol již tradičně s významnou podporou Jihočeského kraje a statutárního města České Budějovice. Jedním z cílů soutěže je podporovat regionální cestovní ruch. Návštěvníci se mohli hned v prvním soutěžním dni inspirovat k výletu řadou zajímavých míst.

První den seznámila dvoučlenná soutěžní návštěvníky s řadou míst, která zaznamenala významný rozvoj během posledních 100 let. Diváci se mohli dozvědět více i o méně obvyklých místech jako o vile Edvarda Beneše v Sezimově Ústí, či nejstarší české ZOO. Mnozí ze soutěžících pak volili dobové kostýmy, nechávali ožívat dávné osobnosti, porotu však nejvíce přesvědčila preciznost vystoupení soutěžního družstva z českobudějovické Střední školy a VOŠ cestovního ruchu, Senovážné náměstí.

Dobové kostýmy vystřídalo hned druhý den ležérnější oblečení a pohádkové kostými. V originální prezentaci s využitím pohádek nalákal porotu k výletu s dětmi nejvíce soutěžní tým z Nitry.

Z bohatého doprovodného programu zaujala soutěžící zejména prohlídka měst - České Budějovice a Český Krumlov - nebo národního podniku Budějovický Budvar. Vrcholem prvního soutěžního dne byla premiéra napínavé hry Dracula na otáčivém hledišti,  která se odehrála v krásném prostředí českokrumlovského zámeckého parku. Třetí nesoutěžní den se pak družstva sama vydala za historií do Benešovy vily v Sezimově Ústí.

                „Soutěž „Vítejte u nás“ by se nemohla konat bez významného přispění sponzorů, nasazení pracovníků Střední školy obchodní a chuti žáků a jejich učitelů učit se a zkoušet nové věci. Závěrem 9. ročníku bychom tak rádi všem za jejich obětavost a podporu poděkovali a doufáme, že nám přízeň všech vydrží v příštím již připravovaném 10. soutěžním ročníku,“ sdělila v závěrečném proslovu ředitelka soutěže a Střední školy obchodní a VOŠ Mgr. Jarmila Benýšková.

© 2008 - 2019 Copyright Střední škola obchodní