Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9,
370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso

ohlédnutí za školním rokem - komise přírodovědných předmětů

Komise přírodovědných předmětů

 

Středoškolská futsalová liga a Juniorský maraton

Středoškolská futsalová liga je největší dlouhodobou futsalovou soutěží pro střední školy v České republice. Letošního ročníku se jenom v jižních Čechách zúčastnilo 21 středních škol, které byly rozděleny do několika skupin. Reprezentanti naší školy se stejně jako loni umístili na děleném 4-6 místě.

12. 4. 2018 se na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích uskutečnil již 22. ročník Juniorského maratonu, největšího štafetového závodu na maratonské trati pro desetičlenná družstva žáků středních škol. Po náročném a intenzivním tréninku se na start závodu postavily také dva běžecké týmy naší školy. V teplém počasí spolu soupeřilo 11 škol z celého Jihočeského kraje. Žáci naší školy se v kvalitní konkurenci neztratili a obsadili pěkné 7. a 9. místo.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Skvělé umístění našich žáků v Celostátní matematické soutěži SOŠ

Letošní 26. ročník Celostátní matematické soutěže středních odborných škol byl velmi úspěšný hned pro šest našich žáků! Mezi nejlepšími v celostátním kole, se umístili:

  • žáci učebních oborů třídy 1A a C2
  • žáci studijních oborů tříd 1OP, FF2 a FT3

 

Velkým úspěchem bylo zejména 4. místo žákyně oboru Prodavač.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

Povelikonoční výstup na Kleť

Dne 10. dubna 2018 se žákyně 1. a 2. ročníku oboru cukrář a 1. ročníku oboru kadeřník vydaly společně s paní učitelkami Mgr. Fraitágovou, Mgr. Kovaříkovou a Mgr. Lipánovou zdolat nejvyšší horu Blanského lesa - Kleť (1 084,2 m). Naše cesta začala vlakem z Českých Budějovic do Zlaté Koruny, odkud nás čekala náročná, kopcovitá 7,5 km dlouhá procházka na vrchol. Po necelých 2 hodinách jsme si mohly říct, tak jsme tady. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 


 

Exkurze na Kleť

30. 1. 2018 se žáci tříd FT1, KOS1, FT3 zúčastnili exkurze na Kleť.

Po výšlapu na vrchol byli odměněni krásným výhledem do okolí z nejstarší kamenné rozhledny v Čechách. I přes příznivé počasí ale alpské vrcholky nebyly vidět.

 Na Kleti navštívili i hvězdárnu, která je pobočkou Hvězdárny a planetária České Budějovice.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

Lyžařský kurz ve slovenských Tatrách

Každoročně se žáci vydávají na lyžařský kurz do slovenských Tater. Kurz škola pořádá společně se svou partnerskou školou z Bratislavy. Přečtěte si postřehy žákyně 2. ročníku oboru Cestovní ruch.

V neděli 15.1. odjelo 40 žáků oboru Cestovního ruchu a oboru Ekonomika a podnikání na lyžařský kurz nedaleko Tatranské Lomnice, konkrétně do vesnice Stará Lesná na Slovensku.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 


 

Lyžařský kurz Dachstein West Obertraun

Lyžařský kurz se v letošním roce uskutečnil za spolupráce s CK Geotourist v rakouských Alpách, a to ve Skiregionu  - Dachstein West (Gosau – Russbach – Annaberg). Toto známé zimní rakouské středisko nám poskytlo 140 km upravených sjezdových tratí všech obtížností, spolu se 70 lyžařskými vleky a kabinami.

Kurzu se celkem zúčastnilo 37 žáků naší školy z budovy Kněžskodvorské a Třebízského. Lyžařský kurz probíhal v termínu – 8.1.-12. 1. 2018. Zúčastnily se třídy – F1, FT1, FT3, FF3, KOS1, C1, C2, AS1, K1B, NP2.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

Postup do Národního kola chemické olympiády

29.11.2017 proběhlo Krajské kolo chemické olympiády na naší škole v laboratoři a učebně na budově Kněžskodvorská.

Do krajského kola postoupilo celkem 7 žáků 3. a 4. ročníků:

5 žáků postoupilo ze SŠO a VOŠ, Č.Budějovice, Husova 9 a 2 žáci ze SOŠ ekologické a potravinářské, Veselí nad Lužnicí, Blatské sídl. 600/I

Vítěz Krajského kola Filip Štrach - žák 3. ročníku oboru farmaceutická technologie naší školy - postoupil do Národního kola chemické olympiády. Národní kolo se koná 29.1. až 1.2. 2018  na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové. K postupu do Národního kola gratulujeme.

Klikněte zde pro detailní informace

 


 

Okresní kolo ve florbalu a volejbalu dívek

Dne 24. 11. se uskutečnilo okresní kolo středoškolského poháru dívek KB florbal challenge. Reprezentantky naší školy pod vedením Mgr. Hlavatého a Barbory Holmanové (žákyně oboru Obchodník) obsadily krásné třetí místo.

Dne 27. 11. se volejbalový tým naší školy zúčastnil okresního kola ve volejbale dívek. Turnaj se konal v nově otevřené hale v prostorách ZŠ Oskara Nedbala.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace


 

Okresní kolo ve florbalu chlapců a Mikulášský školní florbalový turnaj

Dne 21. 11. se uskutečnilo okresní kolo středoškolského poháru chlapců KB florbal challenge. Žáci naší školy pod vedením Mgr. Hlavatého a Mgr. Růžičky obsadili čtvrté místo. Vítězem skupiny a postupujícím týmem byli žáci ze SPŠ automobilní. Náš chlapecký tým hrál ve složení – Jaromír Németh, Jiří Janouš, Václav Hinterhölz, David Škulavík, Karel Jindrle, Daniel Kolín, Petr Kocián, Matěj Madar, Jan Mráček, Miroslav Duda, Filip Walish, Přemek Benhák, Pavel Stöhr, Jakub Vaniš a Michal Šulek.

Dne 5. 12. se uskutečnil 1. ročník Mikulášského školního turnaje ve florbalu chlapců a dívek o putovní pohár.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 


 

Přespolní běh – okresní kolo a Středoškolský atletický pohár v atletice – CORNY 2017

Dne 26. 9. 2017 se konalo okresní kolo v přespolním běhu v městském parku Stromovka v Českých Budějovicích. Žákyně z úseku Třebízského vytvořily 6 členný tým a zúčastnily se vytrvalostního závodu na 1,5 km. Dívky ze tříd C1, K1B, KOS2 a C2 předvedly dobrý výkon a umístily se na krásném 7. místě ze všech středních škol, které se zúčastnily.

Dne 21. 9. 2017 se žáci naší školy zúčastnili 36. ročníku okresní soutěže CORNY Středoškolského atletického poháru pořádaného DDM a SŠO a VOŠ Husova 9, České Budějovice z pověření Krajského úřadu Jihočeského kraje na atletickém stadionu T. J. Sokol České Budějovice.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

31. Letní škola VŠCHT pro středoškolské pedagogy a žáky středních škol

Jak se již stalo na naší škole tradicí, předposlední prázdninový týden, ve dnech 29.  až 31. srpna 2017, jsme společně s žáky (třídy FT2 a FT3 ve šk. roce 2016/17) oboru Aplikovaná chemie/Farmaceutická technologie absolvovali 31. Letní školu pro středoškolské pedagogy a žáky středních škol, kterou pořádala Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 

© 2008 - 2019 Copyright Střední škola obchodní