Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9,
370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso

ohlédnutí za školním rokem 2017/2018 - Komise odborných předmětů

Komise odborných předmětů

Ekonomická sekce:

 


 

Výborné úspěchy na mezinárodní soutěži v Bratislavě

Vynikající úspěch naší školy na soutěži v Bratislavě! Pohár a diplom za prvenství v disciplíně na téma „Prezentuj firmu, v ktorej vykonávaš odborný výcvik“ přivezla z 15. ročníku celostátní soutěže v dárkovém balení s mezinárodní účastí na téma „Tvoříme pro radost jiných“ Jana Hrubešová, žákyně 1. ročníku oboru Aranžér. V celkovém pořadí po sečtení bodů ze všech disciplín pak obsadila vynikající 2. místo a ve zlatém pásmu za 5. místo v celkovém pořadí skončila další naše žákyně Lucie Škardová z 3. ročníku oboru Obchodník.

Klikněte zde pro detailní informace

 

Odborníci z praxe se zapojují do výuky na naší škole

Žáci tříd oboru Prodavač a oboru Obchodník se během prosince a ledna v rámci projektu „Zapojení odborníka do výuky na SŠ“ seznamovali s elektrotechnickým materiálem a světelnými zdroji. Přednášky byly doplněny praktickými ukázkami, které rozšířily odbornost žáků v tomto sortimentu zboží.

Klikněte zde pro detailní informace

 

Přednáška: Staň se projektovým manažerem – aneb projektové řízení v praxi

Dne 30.10.2017 přijala pozvání na naší školu  paní  Ing. Pavla Slípková, koordinátorka komunikačních aktivit o ESI fondech Eurocentrum České Budějovice. Paní inženýrku pozvala vyučující na VOŠ v oboru Veřejná správa paní Ing. Jaroslava Bjalkovová, Ph.D., která  ve 3. ročníku tohoto oboru vyučuje Projektový management v EU. Studenti VOŠ si se zájmem poslechli velice přínosnou přednášku „Staň se projektovým manažerem – aneb projektové řízení v praxi.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 

Žáci oboru prodavač navštívili velkosklad a výrobnu lahůdek v Týně nad Vltavou

Dne 9. 11. 2017 navštívila třída 3A  provozy SD Jednota Č. Budějovice  v Týně nad Vltavou, konkrétně provozy velkoobchodního skladu a  výrobny lahůdek. Jako první  jsme navštívili výrobnu lahůdek. Vyrábí se zde teplá jídla, cukrářské výrobky a výrobky studené kuchyně. Potom jsme se přesunuli na druhý konec města do velkoobchodního skladu. Zde jsme viděli, jak probíhá příprava zboží, od jeho příjmu, uskladnění, vyskladnění a i expedici zboží do prodejen.  Všem účastníkům se exkurze líbila. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 

4. ročník Veletrhu fiktivních firem s rekordním počtem vystavujících firem provoněla káva, zvítězila firma Cafeteiras Coffee Roaster

Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola má nejlepší firemní katalog. V prezentačních dovednostech zvítězila firma Addorom.

 Pod záštitou Jihočeského kraje a města České Budějovice se v rámci celostátní výstavy Vzdělání a řemeslo uskutečnil čtvrtý ročník Veletrhu fiktivních firem. Organizace Veletrhu se ujala Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9, která má s výukou tohoto předmětu a účastí na jiných veletrzích bohaté zkušenosti. Čtvrtý ročník Veletrhu fiktivních firem, který se konal ve dnech 22. a 23. listopadu a navázal tak na úspěšnou tradici předchozích veletrhů. Zúčastnilo se ho rekordních 17 vystavujících fiktivních firem žáků středních škol z České republiky a Slovenska.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Zhlédněte video ze 4. ročníku Veletrhu fiktivních firem v Českých Budějovicích

Pod záštitou Jihočeského kraje a města České Budějovice se v rámci celostátní výstavy Vzdělání a řemeslo uskutečnil čtvrtý ročník Veletrhu fiktivních firem. Organizace Veletrhu se ujala Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9, která má s výukou tohoto předmětu a účastí na jiných veletrzích bohaté zkušenosti. Čtvrtý ročník Veletrhu fiktivních firem, který se konal ve dnech 22. a 23. listopadu a navázal tak na úspěšnou tradici předchozích veletrhů. Zúčastnilo se ho rekordních 17 vystavujících fiktivních firem žáků středních škol z České republiky a Slovenska.

Klikněte zde pro detailní informace

 

Fiktivní firmy

Zajímáš se o podnikání? Chceš být úspěšný ve své profesi? Podívej se, jak probíhá výuka předmětu Fiktivní firma na Střední škole obchodní a VOŠ, České Budějovice, Husova 9

Klikněte zde pro detailní informace

 

Žáci 4. ročníku oboru Ekonomika a podnikání navštívili Veletrh práce

Žáci 4. ročník oboru Ekonomika a podnikání navštívili 10. října 2017 Veletrh práce v Českých Budějovicích, který se uskutečnil v hotelu Clarion. Vystavovatelé reprezentovali především firmy z Jihočeského kraje. Zaměstnavatelé prezentovali své firmy a nabízeli pracovní příležitosti. Našim žáků žákům a dalším návštěvníkům veletrhu rovněž radili, jak se připravit na pracovní pohovor.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

 

další odborné předměty:

 

 

Pekaři a cukráři soutěžili v Brně

Poslední dva únorové dny se v rámci mezinárodního potravinářského veletrhu MBK/SALIMA Brno konaly na výstavišti jihomoravské metropole soutěže „Pekař roku 2018 – JUNIOR“ a „Atraktivní výrobek roku 2018 – kategorie cukrářský výrobek“, kterých se zúčastnily i žákyně naší školy.

Klikněte zde pro detailní informace
 

 

Účast na Harmonii 2018 – soutěžení i získávání zkušeností

V rámci Veletrhu Svět ženy se na brněnském výstavišti uskutečnilo 15. března mezinárodní Mistrovství České republiky mladých kadeřníků a kosmetiček Harmonie 2018, což je největší soutěž mladých kadeřníků a kosmetiček z České republiky i ze zahraničí.

Soutěže, kterou pořádá Asociace středních škol oborů kadeřník a kosmetička a organizovala ji Střední škola Brno, Charbulova, se zúčastnili i žáci naší školy, pro které to bylo nejen porovnání dovedností s jinými účastníky, ale zejména nabírání zkušeností a poznatků do budoucna.

Pro více informací pokračujte na článek

Klikněte zde pro detailní informace
 

World of Beauty and Spa 2018: Úspěch na soutěži AR Junior ve špendlení na živý model

V rámci největšího mezinárodního veletrhu kosmetiky, kadeřnictví a zdravého životního stylu v ČR World of Beauty and Spa 2018, který se konal ve dnech 16. - 17. března 2018 v Praze,  se mimo jiné uskutečnila také aranžérská soutěž AR Junior - špendlení na živý model s tématem Éra Hippie. Za naší školu se akce zúčastnily žákyně 2. ročníku oboru Aranžér. Špendlila Aneta Řehořová, modelkou jí byla Veronika Horká. V klání 14 škol se naše žákyně umístily na vynikajícím 3. místě. Svůj vstup do aranžérského světa tak zvládly na výbornou.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Naše cukrářka byla nejlepší na soutěži Písecké dortování

Vítězství ze 4. ročníku soutěže mladých cukrářů Písecké dortování přivezla ve čtvrtek 8. února reprezentantka naší školy Daniela Tkáčiková z třídy CP3. Soutěžní téma bylo „Slavnostní dort k dané příležitosti“ a jedenáct soutěžících si losovalo ze čtyř různých událostí – Křtiny, Promoce, Svatební dost, 50. narozeniny ženy. Naše soutěžící si vylosovala „Křtiny“ a tento úkol zvládla na jedničku, byla nejlepší.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Začátek roku ve znamení soutěží v odborných dovednostech

V prvních měsících nového roku se žáci naší školy zúčastní hned několika soutěží v odborných dovednostech. Svou zručnost a um představí v únoru v Písku cukráři a v Brně pekaři. Během března pak budou školu v Brně reprezentovat kadeřníci a kosmetičky, v Praze a v Bratislavě aranžéři a prodavači.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Ježíšek naděloval mikroskopy

S žáky oboru Farmaceutická technologie používáme v mikrobiologii  téměř soustavně mikroskopy. Přiblíží nám svět, který je pro pouhé oko nepostřehnutelný.

Dosud jsme měli zastaralé a technicky už velmi špatné téměř dvacetileté přístroje. Práce s nimi byla velmi náročná, a i při maximální trpělivosti se nám sledovaný objekt nepodařilo zaostřit, při větším zvětšení jsme ho často neviděli vůbec.

Až během těchto Vánoc nám škola zakoupila krásné nové mikroskopy Olympus CX 23 a hned začátkem ledna byly v laboratoři nainstalovány. Práce s nimi je snadná a mikroskopování je teď pro nás radost. Jediné, co k tomu dodat: „Děkujeme Ježíšku!“

Klikněte zde pro detailní informace
 

Postup do Národního kola chemické olympiády

29.11.2017 proběhlo Krajské kolo chemické olympiády na naší škole v laboratoři a učebně na budově Kněžskodvorská.

Do krajského kola postoupilo celkem 7 žáků 3. a 4. ročníků:

5 žáků postoupilo ze SŠO a VOŠ, Č.Budějovice, Husova 9 a 2 žáci ze SOŠ ekologické a potravinářské, Veselí nad Lužnicí, Blatské sídl. 600/I

Vítěz Krajského kola Filip Štrach - žák 3. ročníku oboru farmaceutická technologie naší školy - postoupil do Národního kola chemické olympiády. Národní kolo se koná 29.1. až 1.2. 2018  na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové. K postupu do Národního kola gratulujeme.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Vystavujeme unikátní chlebový betlém v Prácheňském muzeu v Písku

Až do konce letošního roku, tedy v čase adventním, je v píseckém Prácheňském muzeu, konkrétně v Rytířském sále, k vidění unikátní Chlebový betlém, který zhotovili žáci naší školy oborů Aranžér a Pekař. Na vytvoření unikátních jesliček spotřebovali 33 bochníků chleba. Chlebový betlém Střední školy obchodní a Vyšší odborné školy, České Budějovice, Husova 9, tak skvěle zapadá do výstavy píseckého muzea, ve kterém jsou v současné době vystaveny historické I novodobé betlémy.

 

Klikněte zde pro detailní informace
 

Stánek školy na českobudějovických vánočních trzích

Ve čtvrtek 14. prosince si mohli návštěvníci v jednom ze stánků na českobudějovických vánočních trzích nejen prohlédnout, ale také zakoupit některé z výrobků, které pro čas adventní zhotovili žáci naší školy.

Klikněte zde pro detailní informace


 

Cena z Budějovického mlsání v disciplíně „Dort“

Ve dnech 9. až 11. listopadu se na českobudějovickém výstavišti konal 21. ročník tradičního Gastrofestu. V rámci něj se uskutečnila soutěž o nejlepší cukrářský výrobek Budějovické mlsání 2017, kterou pořádala Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Písek, Komenského 86.

Za naši školu se zúčastnila Daniela Tkáčiková, žákyně 3. ročníku oboru Cukrář a v soutěžní disciplíně „Dort“ obdržela cenu předsedy hodnotící komise Ing. Jana Fialy (majitel firmy Fiala – Praha, s. r. o.) za nejlepší vizuální zpracování.

Klikněte zde pro detailní informace
 

 

Školní kolo kadeřníků a kosmetiček, vítězové pojedou na Harmonii

Během letošní výstavy Vzdělání a řemeslo uspořádala naše škola ve středu 22. listopadu na českobudějovickém výstavišti v pavilonu Z školní kolo soutěží mladých kadeřníků a kosmetiček. V dámské a pánské účesové tvorbě (živý model a cvičné hlavy) a v dekorativní kosmetice se představilo 40 žáků a žákyň, kteří soupeřili o to, kdo nás bude reprezentovat příští rok v březnu na republikovém mistrovství Harmonie v Brně. Na ní postoupili vždy vítězové jednotlivých kategorií.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Z Mistrovství republiky AR Junior máme zlato, dvě stříbra a bronz

Jedno první, dvě druhá a jedno třetí místo získali žáci Střední školy obchodní a Vyšší odborné školy, České Budějovice, Husova 9 na letošním 18. ročníku Mistrovství republiky mladých aranžérů AR Junior. To se konalo 23. – 24. listopadu v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo na českobudějovickém výstavišti a zúčastnilo se ho 16 středních škol a učilišť z celé České republiky, jejichž 132 zástupců změřilo své dovednosti ve 12 disciplínách.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace
 

V Jihlavě na CESOFOTO s jedním bronzem

Velmi dobře si v 18. ročníku celostátní soutěže CESOFOTO, kterou tradičně pořádá OA, SZŠ a SOŠS Jihlava, vedli žáci naší školy. Ti se na vyhlášení výsledků vypravili 30. listopadu. V letošním ročníku se účastníci utkali opět ve čtyřech kategoriích pro žáky 2. – 4. ročníků (Portrét při svíčce, Hudba ve fotografii, Triptych na volné téma, Video – příběh na volné téma ve filmovém žánru horor) a v jedné kategorii pro žáky 1. – 2. ročníků, která měla téma To se mi líbilo vyfotit.

Nejlépe si z našich fotografů vedl Ladislav Krčka (třída FF3), který v kategorii Video (soutěžilo 15 prací) obsadil 3. místo. Na 5. místě skončil Jiří Fuka (FF3) a na 7. místě Blanka Marková (FF3). V kategorii Triptych na volné téma (30 snímků) obsadila Kristýna Zíková (FF2) 9. místo. V klání žáků 1. – 2. ročníků na téma To se mi líbilo (32 snímků) skončila na 6. místě Kamila Mošanská a na 10. místě Andrea Myslivečková (obě třída FF2).

Klikněte zde pro detailní informace
 

Třídy aranžérů hledaly inspiraci na Hluboké

Cílem aranžérů z AP2 a A3 se 26. 9. 2017 stala Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou.

Nechtěli jsme propásnout jedinečnou příležitost! Poslední týden totiž probíhaly výstavy Viktor Vasarely a Válečné plakáty 1914 – 1918. Z mnoha hledisek téma právě pro nás. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace
 

pIšQworky jsou výzva!

Dne 16. října 2017 se na naší škole uskutečnilo školní kolo 10. ročníku mistrovství škol v piškvorkách – pIšQworky 2017, Historicky největší studentské soutěže v ČR.

Školního kola se zúčastnilo 35 žáků (7 pětičlenných týmů). Své síly změřil každý hráč ve 20 duelech s různými protihráči. Konečné pořadí nakonec určil vyřazovací souboj „pavouk“.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 


 

6. veletrh videoher a interaktivní zábavy „For Games“

Žáci třídy NP1 se dne 19.10.2017 v rámci předmětu IKT zúčastnili odborné exkurze konající se na pražském výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Jednalo se o 6. veletrh videoher a interaktivní zábavy „For Games“.  Na tomto veletrhu si žáci vyzkoušeli nové herní konzole, virtuální realitu, seznámili se s novými trendy týkající se počítačového hardwaru, ale i softwaru. Také navštívili pavilon „Model Hobby“, ve kterém mohli obdivovat nové technologie, drony, modely vlaků, letadel a jiné.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Mezinárodní veletrh INTERBEAUTY PRAGUE

Žáci ze tříd KOS1, KOS2, K2, KS3 oboru kadeřník a kosmetička 20. 10. 2017 navštívili Výstaviště Holešovice v Praze.

Mezinárodní veletrh INTERBEAUTY PRAGUE  je významným odborným kosmetickým veletrhem v České republice. Je zaměřen na současné trendy v kosmetických oborech a v péči o vlasy.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace
 

31. Letní škola VŠCHT pro středoškolské pedagogy a žáky středních škol

Jak se již stalo na naší škole tradicí, předposlední prázdninový týden, ve dnech 29.  až 31. srpna 2017, jsme společně s žáky (třídy FT2 a FT3 ve šk. roce 2016/17) oboru Aplikovaná chemie/Farmaceutická technologie absolvovali 31. Letní školu pro středoškolské pedagogy a žáky středních škol, kterou pořádala Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Do nového školního roku v novém prostředí

Žáci 4. září vstoupili do nového školního roku, vstoupili ale zároveň i do nově zrekonstruovaných a nově vybavených prostor. Velkých změn doznaly zejména prostory budovy praktického vyučování Průběžná 4. Upravena a dovybavena byla pracoviště žáků oboru Fotograf, Kosmetička, Prodavač, Aranžér a dalších. Žáci, kteří docházejí do budovy Třebízského se zase mohou těšit z nových šatních skříněk. Klikněte na článek a prohlédněte si fotografie.

Klikněte zde pro detailní informace
 

 

Soutěžili jsme „O nejhezčí dožínkový koláč 2017“ na výstavě Země živitelka

V rámci letošního 44. ročníku celostátní výstavy Země živitelka na českobudějovickém výstavišti se uskutečnila soutěž „O nejhezčí dožínkový koláč 2017“, a to při Dnu českých pekařů a cukrářů. Svoji reprezentantku měla mezi soutěžícími i naše škola, Lenku Dvořákovou, žákyni druhého ročníku oboru Pekař. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace
 

 

 

© 2008 - 2019 Copyright Střední škola obchodní