Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9,
370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso

ohlédnutí za školním rokem - komise českého jazyka a literatury

Komise českého jazyka a literatury

 

 

O velikonočních prázdninách v divadle

Na Zelený čtvrtek vyrazili někteří žáci třídy 2O do pražského Divadla na Vinohradech na představení Sňatky z rozumu. Díky hře Vladimíra Neffa se žáci seznámili s historií tohoto divadla, s budováním Žižkova a Vinohrad a především viděli skvělé herecké výkony. Představení bylo pro všechny silným zážitkem.

Klikněte zde pro detailní informace
 

 

 

Naše žákyně na den poslankyněmi

V úterý 27. března se žákyně třídy 3CR Eliška Kubovcová, Anežka Kubovcová a Lucie Špánková staly na den poslankyněmi a v rámci parlamentní simulace, kterou každoročně na Krajském úřadě Jihočeského kraje pořádá Vysoká škola CEVRO INSTITUT, si mohly vyzkoušet, co obnáší navrhnout a prosadit přijetí či nepřijetí zákona. Tématem letošní simulace byly volby přes internet.  Žákyně byly rozděleny do jednotlivých politických stran, a i přesto, že ne vždy obhajovaly názor, s kterým se ztotožnily, obstály na výbornou.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

 

 

 

 

 

Návštěva Jihočeského muzea v Českých Budějovicích s jedinečnou výstavou 1. světová válka – léta zkázy a bolesti

Dne 16. a 22. února 2018 se třídy 4 OPČ a 3 CR zúčastnily návštěvy unikátní výstavy v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích 1. světová válka - léta zkázy a bolesti, která je realizována u příležitosti 100. výročí ukončení  1. velkého světového konfliktu.

Výstava nás hluboce zasáhla a vyvolala v nás mnoho otázek o tom, kam až je schopná lidská společnost zajít. Veškeré poznatky zúročíme v předmětech dějepis, základy společenských věd a český jazyk a literatura.

Určitě bychom návštěvu této výstavy doporučili naprosto každému člověku a děkujeme naší škole, že nám umožnila tuto expozici vidět na vlastní oči.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 


 

Předvánoční Vídeň

Krásu Vídně umocněnou adventní výzdobou měli možnost zhlédnout naši žáci dne 6. 12. 2017, kteří se zúčastnili poznávací exkurze do tohoto krásného města. V rámci exkurze si 105 žáků naší školy oboru CR, OPČ, kosmetička, aranžér, prodavač a obchodník prohlédlo památky v historickém městu Vídně. Žáci 1. ročníku oboru CR si pro tuto příležitost připravili prezentace a své spolužáky seznámili s historií i současností Rakouska i Vídně a v rámci prohlídky i s nejznámějšími kulturně historickými objekty. Exkurze se jistě stane pro všechny nezapomenutelným zážitkem.

Klikněte zde pro detailní informace
 

Interaktivní prohlídka Jihočeského divadla

Žáci naší školy měli neopakovatelnou možnost postupně absolvovat prohlídku Jihočeského divadla.

Při každé exkurzi se rozdělili do pracovních týmů a plnili zajímavé úkoly, které jim přiblížili historii i současnost budějovické divadelní scény. Po jejich splnění následovala prohlídka budovy od přízemí až po půdu. Viděli šatny i celé zákulisí, byli svědky zkoušek činoherního i baletního souboru. Z akce si odnesli mnoho neopakovatelných zážitků i motivaci navštívit v nejbližší době některé z nacvičovaných představení.

Klikněte zde pro detailní informace

 


 

Výstava 25 let organizace Člověk v tísni

Navštívili jsme výstavu v aule Filosofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Prohlédli jsme si fotografie, které zachycují momenty z 25 let činnosti Člověka v tísni. Vystavené obrázky byly velmi sugestivní, šokovalo nás, v jakých podmínkách leckde na světě lidé žijí, jaké katastrofy a pohromy se udály. Mnozí z nás si uvědomili, že ani my nemůžeme zavírat oči nad tím, co se děje ve zdánlivě dalekém světě. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 


 

Exkurze do Jihočeské vědecké knihovny

V rámci hodin českého jazyka a literatury se žáci třídy FT1 a F1 zúčastnili exkurze v Jihočeské vědecké knihovně na Lidické třídě.

V následujícím článku si přečtěte, jak se seznamovali s prostředím a nabídkou služeb knihovny, co je zaujalo a proč se sem hodlají vracet.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

 

© 2008 - 2019 Copyright Střední škola obchodní