Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9,
370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso

Ohlédnutí za školním rokem 2017/2018 - Komise anglického jazyka

Komise anglického jazyka

 


 

Do jižních Čech zavítali žáci středních škol z Itálie, Litvy a Slovenska

V rámci projektu „Turistické atraktivity našeho regionu“ je hostí Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9, která je hlavním koordinátorem tohoto projektu.

Pro žáky a pedagogy škol zapojených v projektu je připraven bohatý program, který dne 11. 6. 2018 společně s vedením školy zahájili náměstci hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Zdeněk Dvořák a Pavel Hroch. V dalších dnech se účastníci seznámí s hostitelskou školou a turistickými atraktivitami jihočeského regionu (České Budějovice, Kleť, Holašovice, Český Krumlov, Hlubokou nad Vltavou).

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace


 

Exkurze v Britském centru Jihočeské univerzity

Ve čtvrtek 19. října žákyně 2. ročníku oboru Kosmetička navštívily v doprovodu vyučujících anglického jazyka Mgr. I. Kučerové a Mgr. N. Rejdové Britské centrum v Českých Budějovicích. Ředitelka Britského centra seznámila žákyně s různými typy mezinárodních zkoušek pořádaných Britským centrem a přípravnými jazykovými kurzy na tyto zkoušky. V den návštěvy právě probíhalo testování úrovně znalostí anglického jazyka, kterou si v případě zájmu mohly žákyně v odpoledních hodinách v centru vyzkoušet.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace


 

Žáci si otestovali své znalosti z angličtiny. Výsledky nás velmi potěšily!

Dne 18.10. žáci 3CRA v rámci hodiny anglického jazyka navštívili Britské centrum. Prohlédli si prostory centra, knihovnu i studovnu a dostali cenné informace o organizaci konání mezinárodních cambridgeských zkoušek. Jelikož jsme návštěvu podnikli právě při Dnech otevřených dveří, bylo žákům umožněno si bez poplatku otestovat jazykovou úroveň pomocí krátkého testu v elektronické podobě. S výsledky testů, jež většinou dosahovaly úrovní B1- C1 evropského referenčního rámce jsme byli nadmíru spokojeni a někteří žáci se již plánují přihlásit na jarní termíny jazykových mezinárodních zkoušek.

Na naší škole i letos probíhá kurz přípravy, kde se současné době se připravuje kolem 28 žáků.

V červnu získali jazykový certifikát na úrovni  B1 první absolventi předešlého kurzu.

Klikněte zde pro detailní informace

 


 

Mezinárodní překladatelská soutěže Juvenes Translatores a soutěž Best in English

23. listopadu se žáci Natálie Havlínová, Jakub Bureš, Karolína Lísalová (FT3),  Sarah Feragetová a Kristýna Petrásková (FF2) zúčastnili mezinárodní překladatelské soutěže Juvenes Translatores. Tuto soutěž pořádá Evropská komise, letos byla určena pro mladé žáky narozené po roce 2000. Z České republiky bylo vybráno 21 škol, z toho pouze 3 školy jiného typu než gymnázium. Soutěžíci mají na překlad textu ve zvolené jazykové kombinaci přesně 2 hodiny čas a nesmí používat žádné elektronické pomůcky. Letošní text reflektoval 60. výročí unie. Odměnou pro vítěze z každé země Evropské unie je pozvání na slavnostní předávání cen do Bruselu.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

Na jeden den do Londýna nás přenesl divadelní zážitek

Jeden den v Londýně, díky představení českobudějovického Divadla u Kapličky, strávili žáci naší školy ve středu 18. října. Neobvyklý zážitek přinesla skutečnost, že tento divadelní kus sehráli rodilí mluvčí z divadla The Easy English Theatre. Před zhlédnutím představení obdrželi žáci tematickou slovní zásobu a nástin příběhu, s nímž je vyučující seznámili.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 


 

© 2008 - 2019 Copyright Střední škola obchodní