Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9,
370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso

Ohlédnutí za školním rokem 2016/2017  - Valentýnská kapka krve

14. ročník akce Valentýnská kapka krve

 

Krev je život, život je láska“

Pod tímto mottem se již potřinácté v únoru uskutečnila akce s názvem Valentýnská kapka krve, která je součástí Minimálního preventivního programu školy.

Z přihlášených žáků se v únoru (14. 2. a 16. 2.) odběrů zúčastnilo 13 žáků a 1 pedagog (Mgr. Mušková). Dalších 5 žáků se na transfúzní stanici dostavilo v průběhu 2. pololetí školního roku.

V rámci letošního 14. ročníku jsme oslovili pedagogy SŠ obchodu, služeb a podnikání a VOŠ České Budějovice. Ti následně vyzvali své žáky k dobrovolnému dárcovství krve a získali celkem 22 nových dárců z řad žáků a 2 z řad pedagogických pracovníků (Mgr. Kocmanová a Mgr. Kollariková).

 

Celkem 19 odběrů - SŠO

              24 odběrů - SŠ obchodu, služeb a podnikání a VOŠ

Akce Valentýnská kapka krve vzešla před čtrnácti lety z nápadu partnerské školy v Bratislavě a i po deseti letech stále motivuje mladé lidi ke kroku, ke kterému by třeba sami těžko hledali odvahu. Za třináct let konání akce darovalo svou krev na svatého Valentýna již přes 521 žáků školy.

Mnohé z žáků inspiruje Valentýnská kapka i k opakovanému dárcovství. „Poprvé jsem daroval krev v rámci akce naší školy měsíc po osmnáctých narozeninách a od té doby ji daruji pravidelně každé tři měsíce,“ sdělil jeden z dobrovolných dárců.

Ochota k dárcovství je podporována také u žáků, kteří kvůli svému nízkému věku darovat krev ještě nemohou, vytvářejí plakáty a propagační materiály volně navazující na téma celé akce a zdobí jimi každoročně prostory školy, aby upoutali pozornost co největšího počtu nových dárců.

 „Doufejme, že jim toto odhodlání vydrží i do příštího patnáctého ročníku a že se najdou další odvážlivci, kteří se odhodlají věnovat k Valentýnu vlastní „kapku“ krve,“ uvedla ředitelka školy Mgr. Jarmila Benýšková.

 

© 2008 - 2018 Copyright Střední škola obchodní