Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9,
370 21 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso

ohlédnutí za školním rokem - komise českého jazyka a literatury

Komise českého jazyka a literatury

(foto viz. fotogalerie)

 

Po roce jsme se opět vrátili do Zámecké jízdárny Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou, tentokrát na výstavu surrealistického umění, která se stala hlavním projektem letošní 60. jubilejní sezóny této galerie!

Celá výstava nese název podle slavného výroku André Bretona – KRÁSA BUDE KŘEČOVITÁ. Lepší stručnou charakteristiku tohoto uměleckého proudu bychom těžko hledali.

Expozice mapuje vývoj surrealismu v meziválečném Československu v jeho vrcholném období let 1933 až 1939.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 

Královská Praha a císařský hrad Karlštejn se nám hluboce vryly do paměti

29. a 30. září 2016 jsme absolvovali dlouho očekávanou exkurzi do našeho hlavního města a na hrad Karlštejn, která byla připravena ve spolupráci s cestovní kanceláří QUICKTOUR.

Exkurze byla perfektně naplánována, bonusem bylo překrásné slunečné počasí, úžasný průvodce Prahou a perfektní řidič autobusu pan Martin Kofl.

Po prvním dni jsme opravdu upřímně ocenili skvělou práci našeho průvodce Prahou. Pan Gustav Helm byl energický, zkušený, vtipný a veliký znalec historie. Když zjistil, že nás doprovází i naše anglická lektorka Taylor Kloha, ihned začal ochotně provádět výklad i v anglickém jazyce.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 

Pro knihu už jen pár kroků. Žáci si oblíbili knížky ze školní knihovny

V loňském školním roce se žáci 2. ročníku oboru Cestovní ruch a žáci 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání zapojili do projektu Čtenářských dílen. Díky projektu se na škole obnovila služba knihovny. Knihovna obsahuje velké množství svazků i z četby k maturitní zkoušce, žáci ji tedy hojně využívají během celého studia. Mnozí si oblíbili i trávení volného času s knihou, vždyť do knihovny to nyní mají už jen několik kroků. Pro víe informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

 

 

Vnímání

V rámci hodin občanské nauky jsme s paní učitelkou Barborou Jášovou navštívili českobudějovické náměstí. To by nebylo asi nic objevného, ale na náměstí Přemysla Otakara II. se konala zvláštní „výstava“. Pořádal ji Dům umění, jmenovala se Vnímání a byla dílem architekta Jana Šépky.

 Projekt byl zamyšlením nad tím, co pokládáme za samozřejmé, nad dominantou našeho města. Jak vlastně vnímáme krásnou barokní Samsonovu kašnu, kterou vidíme téměř každý den. Co se stane, když najednou zmizí. Díky ukrytí kašny do jakéhosi bednění jsme si uvědomili, jak je nádherná. Zároveň jsme k ní šli po zajímavé cestě, vnímali jsme ji vytrženou z náměstí, jenom jako samostatný objekt, chvíli jsme si prohlíželi shora.

Ne každému se projekt zamlouval, někdo byl naštvaný, jiný naopak nadšený, někomu to bylo jedno… V každém případě jsme o Samsonově kašně a projektu mluvili a utvářeli si názor. A to bylo asi smyslem celé „výstavy“.

Třídy F1, FT1 a KM3

 

 

Divadelní představení, kulturní akce:

  • návštěva divadelních představení „1984“ (DK Metropol) a „Pes baskervillský“ na otáčivém hledišti v Českém Krumlově v rámci soutěže Vítejte u nás
  • návštěva filmů „Toni Erdmann“ a „Masaryk“
  • exkurze do Alšovy jihočeské galerie na výstavu „Krása bude křečovitá“
© 2008 - 2017 Copyright Střední škola obchodní