Střední škola obchodní a Vyšší odborná škola, České Budějovice, Husova 9,
370 01 České Budějovice


tel : 387 023 711
387 023 712
387 023 713
sso

Žáci 4. ročníku oboru Ekonomika a podnikání navštívili Veletrh práce

Žáci 4. ročník oboru Ekonomika a podnikání navštívili 10. října 2017 Veletrh práce v Českých Budějovicích, který se uskutečnil v hotelu Clarion. Vystavovatelé reprezentovali především firmy z Jihočeského kraje. Zaměstnavatelé prezentovali své firmy a nabízeli pracovní příležitosti. Našim žáků žákům a dalším návštěvníkům veletrhu rovněž radili, jak se připravit na pracovní pohovor.

Klikněte zde pro detailní informace

Divadelní představení v německém jazyce, ve kterém si zahráli i naši žáci

Dne 10. 10. 2017 jsme navštívili divadelní představení „Ali Baba und 40 Räuber“ a "Paní Zima", která se konala na Malé scéně DK Metropol  v rámci GALLI THEATER FESTIVAL 2017.  Hned na začátku byli diváci požádáni o spolupráci, protože se jedná o tzv. Mitmachtheater. To znamená, že celé představení hrají žáci pod vedením herců z Mnichovského divadla.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Třídy aranžérů hledaly inspiraci na Hluboké

Cílem aranžérů z AP2 a A3 se 26. 9. 2017 stala Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou.

Nechtěli jsme propásnout jedinečnou příležitost! Poslední týden totiž probíhaly výstavy Viktor Vasarely a Válečné plakáty 1914 – 1918. Z mnoha hledisek téma právě pro nás. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Žák třídy FT3 na návštěvě v Evropském parlamentu

Mladí demokraté pořádali v úterý 28. března 2017 studentskou Simulaci zastupitelstva v Českých Budějovicích.

Argumentačně-vzdělávací projekt Mladých demokratů se skládal z přednášky o fungování veřejné správy a diskuse s komunálním politikem.
Několik nejúspěšnějších účastníků obdrželo  zájezd do Štrasburku s návštěvou Evropského parlamentu a věcné ceny.  Filip Štrach, žák třídy FT3 – farmaceutická technologie,  byl také vybrán na tento zájezd. Přečtěte si jeho postřehy z cest.

Klikněte zde pro detailní informace

Výstava 25 let organizace Člověk v tísni

Navštívili jsme výstavu v aule Filosofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Prohlédli jsme si fotografie, které zachycují momenty z 25 let činnosti Člověka v tísni. Vystavené obrázky byly velmi sugestivní, šokovalo nás, v jakých podmínkách leckde na světě lidé žijí, jaké katastrofy a pohromy se udály. Mnozí z nás si uvědomili, že ani my nemůžeme zavírat oči nad tím, co se děje ve zdánlivě dalekém světě. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Přednáška: Staň se projektovým manažerem – aneb projektové řízení v praxi

Dne 30.10.2017 přijala pozvání na naší školu  paní  Ing. Pavla Slípková, koordinátorka komunikačních aktivit o ESI fondech Eurocentrum České Budějovice. Paní inženýrku pozvala vyučující na VOŠ v oboru Veřejná správa paní Ing. Jaroslava Bjalkovová, Ph.D., která  ve 3. ročníku tohoto oboru vyučuje Projektový management v EU. Studenti VOŠ si se zájmem poslechli velice přínosnou přednášku „Staň se projektovým manažerem – aneb projektové řízení v praxi.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Exkurze v Britském centru Jihočeské univerzity

Ve čtvrtek 19. října žákyně 2. ročníku oboru Kosmetička navštívily v doprovodu vyučujících anglického jazyka Mgr. I. Kučerové a Mgr. N. Rejdové Britské centrum v Českých Budějovicích. Ředitelka Britského centra seznámila žákyně s různými typy mezinárodních zkoušek pořádaných Britským centrem a přípravnými jazykovými kurzy na tyto zkoušky. V den návštěvy právě probíhalo testování úrovně znalostí anglického jazyka, kterou si v případě zájmu mohly žákyně v odpoledních hodinách v centru vyzkoušet.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Skype meeting Erasmus+

Dne 7.11.2017 se uskutečnil další skype meeting v rámci projektu "Turistické atraktivity našeho regionu". Tým žákyň druhého ročníku oboru cestovní ruch seznámil spolupracující žáky z Itálie, Slovenska a Litvy se zajímavostmi o prvních turisticky atraktivních místech (České Budějovice, Český Krumlov, Holašovice) a informoval je o způsobu zpracování těchto turistických atraktivit do společně vytvářené mapy s odkazy, brožury a na společnou webovou stránku projektu.

Klikněte zde pro detailní informace

Přespolní běh – okresní kolo a Středoškolský atletický pohár v atletice – CORNY 2017

Dne 26. 9. 2017 se konalo okresní kolo v přespolním běhu v městském parku Stromovka v Českých Budějovicích. Žákyně z úseku Třebízského vytvořily 6 členný tým a zúčastnily se vytrvalostního závodu na 1,5 km. Dívky ze tříd C1, K1B, KOS2 a C2 předvedly dobrý výkon a umístily se na krásném 7. místě ze všech středních škol, které se zúčastnily.

Dne 21. 9. 2017 se žáci naší školy zúčastnili 36. ročníku okresní soutěže CORNY Středoškolského atletického poháru pořádaného DDM a SŠO a VOŠ Husova 9, České Budějovice z pověření Krajského úřadu Jihočeského kraje na atletickém stadionu T. J. Sokol České Budějovice.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Žáci oboru prodavač navštívili velkosklad a výrobnu lahůdek v Týně nad Vltavou

Dne 9. 11. 2017 navštívila třída 3A  provozy SD Jednota Č. Budějovice  v Týně nad Vltavou, konkrétně provozy velkoobchodního skladu a  výrobny lahůdek. Jako první  jsme navštívili výrobnu lahůdek. Vyrábí se zde teplá jídla, cukrářské výrobky a výrobky studené kuchyně. Potom jsme se přesunuli na druhý konec města do velkoobchodního skladu. Zde jsme viděli, jak probíhá příprava zboží, od jeho příjmu, uskladnění, vyskladnění a i expedici zboží do prodejen.  Všem účastníkům se exkurze líbila. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Žáci si otestovali své znalosti z angličtiny. Výsledky nás velmi potěšily!

Dne 18.10. žáci 3CRA v rámci hodiny anglického jazyka navštívili Britské centrum. Prohlédli si prostory centra, knihovnu i studovnu a dostali cenné informace o organizaci konání mezinárodních cambridgeských zkoušek. Jelikož jsme návštěvu podnikli právě při Dnech otevřených dveří, bylo žákům umožněno si bez poplatku otestovat jazykovou úroveň pomocí krátkého testu v elektronické podobě. S výsledky testů, jež většinou dosahovaly úrovní B1- C1 evropského referenčního rámce jsme byli nadmíru spokojeni a někteří žáci se již plánují přihlásit na jarní termíny jazykových mezinárodních zkoušek.

Na naší škole i letos probíhá kurz přípravy, kde se současné době se připravuje kolem 28 žáků.

V červnu získali jazykový certifikát na úrovni  B1 první absolventi předešlého kurzu.

Klikněte zde pro detailní informace

Získejte praktické dovednosti již na škole a zvyšte své šance na úspěch v budoucím zaměstnání

Mezi hlavní požadavky kladené na uchazeče o zaměstnání, nebo budoucí úspěšné podnikatele, stále patří zejména praktické dovednosti v oboru a schopnost komunikace – nejen v mateřském, ale i v cizím jazyce. Zejména proto je důležité, aby i vzdělávání probíhalo v úzké vazbě na praxi, jak se tomu děje na příklad na Střední škole obchodní a Vyšší odborné škole, České Budějovice, Husova 9. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

pIšQworky jsou výzva!

Dne 16. října 2017 se na naší škole uskutečnilo školní kolo 10. ročníku mistrovství škol v piškvorkách – pIšQworky 2017, Historicky největší studentské soutěže v ČR.

Školního kola se zúčastnilo 35 žáků (7 pětičlenných týmů). Své síly změřil každý hráč ve 20 duelech s různými protihráči. Konečné pořadí nakonec určil vyřazovací souboj „pavouk“.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Exkurze do Jihočeské vědecké knihovny

V rámci hodin českého jazyka a literatury se žáci třídy FT1 a F1 zúčastnili exkurze v Jihočeské vědecké knihovně na Lidické třídě.

V následujícím článku si přečtěte, jak se seznamovali s prostředím a nabídkou služeb knihovny, co je zaujalo a proč se sem hodlají vracet.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Na jeden den do Londýna nás přenesl divadelní zážitek

Jeden den v Londýně, díky představení českobudějovického Divadla u Kapličky, strávili žáci naší školy ve středu 18. října. Neobvyklý zážitek přinesla skutečnost, že tento divadelní kus sehráli rodilí mluvčí z divadla The Easy English Theatre. Před zhlédnutím představení obdrželi žáci tematickou slovní zásobu a nástin příběhu, s nímž je vyučující seznámili.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

6. veletrh videoher a interaktivní zábavy „For Games“

Žáci třídy NP1 se dne 19.10.2017 v rámci předmětu IKT zúčastnili odborné exkurze konající se na pražském výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Jednalo se o 6. veletrh videoher a interaktivní zábavy „For Games“.  Na tomto veletrhu si žáci vyzkoušeli nové herní konzole, virtuální realitu, seznámili se s novými trendy týkající se počítačového hardwaru, ale i softwaru. Také navštívili pavilon „Model Hobby“, ve kterém mohli obdivovat nové technologie, drony, modely vlaků, letadel a jiné.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Mezinárodní veletrh INTERBEAUTY PRAGUE

Žáci ze tříd KOS1, KOS2, K2, KS3 oboru kadeřník a kosmetička 20. 10. 2017 navštívili Výstaviště Holešovice v Praze.

Mezinárodní veletrh INTERBEAUTY PRAGUE  je významným odborným kosmetickým veletrhem v České republice. Je zaměřen na současné trendy v kosmetických oborech a v péči o vlasy.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

31. Letní škola VŠCHT pro středoškolské pedagogy a žáky středních škol

Jak se již stalo na naší škole tradicí, předposlední prázdninový týden, ve dnech 29.  až 31. srpna 2017, jsme společně s žáky (třídy FT2 a FT3 ve šk. roce 2016/17) oboru Aplikovaná chemie/Farmaceutická technologie absolvovali 31. Letní školu pro středoškolské pedagogy a žáky středních škol, kterou pořádala Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Právě probíhají Adaptační kurzy žáků 1. ročníků

Právě probíhají Adaptační kurzy žáků 1. ročníků. Program je sestaven tak, aby se noví spolužáci poznali mezi sebou i s novým třídním učitelem, hravou a zábavnou formou stmelili kolektiv. Pro více informací pokračujte na článek

Klikněte zde pro detailní informace

Do nového školního roku v novém prostředí

Žáci 4. září vstoupili do nového školního roku, vstoupili ale zároveň i do nově zrekonstruovaných a nově vybavených prostor. Velkých změn doznaly zejména prostory budovy praktického vyučování Průběžná 4. Upravena a dovybavena byla pracoviště žáků oboru Fotograf, Kosmetička, Prodavač, Aranžér a dalších. Žáci, kteří docházejí do budovy Třebízského se zase mohou těšit z nových šatních skříněk. Klikněte na článek a prohlédněte si fotografie.

Klikněte zde pro detailní informace

Turistické atraktivity našeho regionu

V těchto dnech odstartoval zcela nový projekt, díky kterému žáci poznají turisticky atraktivní místa Slovenska, Itálie a Litvy a zdokonalí se v práci s prostředky informačních a komunikačních technologiích, anglickém jazyce, týmové spolupráci a celkově tak zvýší svou odbornost.

Více informací v sekci Projekty a granty.

Klikněte zde pro detailní informace

Soutěžili jsme „O nejhezčí dožínkový koláč 2017“ na výstavě Země živitelka

V rámci letošního 44. ročníku celostátní výstavy Země živitelka na českobudějovickém výstavišti se uskutečnila soutěž „O nejhezčí dožínkový koláč 2017“, a to při Dnu českých pekařů a cukrářů. Svoji reprezentantku měla mezi soutěžícími i naše škola, Lenku Dvořákovou, žákyni druhého ročníku oboru Pekař. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Září bylo pro žáky oboru Cestovní ruch zasvěceno cestám za kulturou

V září se žáci oboru Cestovní ruch zúčastnili hned několika poznávacích akcí. Vydali se za výtvarným uměním do Alšovy jihočeské galerie, objevovali tajemná zákoutí středověkých uliček Českého Krumlova, seznámili se nejne s životem mnichů v klášteře Zlatá Koruna, vyzkoušeli si zde i uvázat vlastní knihu či vyrobit pečeť. Poznatky, získané při tematických exkurzích využijí žáci v hodinách Dějin umění, Průvodcovských službách, Geografii, Službách cestovního ruchu i Českého jazyka. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Mléko míří i do naší školy

V letošním školním roce se naše škola úspěšně zapojila do projektu: "Mléko do škol". Projekt se setkal s pozitivním ohlasem žáků, kteří se těší z rozšířeného sortimentu mléčných výrobků na škole.

Od září 2017 mají  tak i  naši žáci  nárok na neochucené mléčné výrobky ZCELA ZDARMA, a to cca 4 ks / měsíc, a dotované ochucené mléko a mléčné výrobky, které budou cenově zvýhodněny.

Zároveň se v termínu od 4.9. do 31.10. 2017 mohou zúčastnit soutěže o zajímavé cenu pro školu, ale i žáky samotné.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Společné vzdělávání bez bariér s ICT

Škola uspěla s žádostí o prostředky z EU s projektem, jehož cílem je vybudování multifunkční odborné učebny, zajištění bezbariérového přístupu školy a zlepšení vnitřní konektivity školy a připojení k internetu Střední školy obchodní a Vyšší odborné školy pro výuku cizích jazyků, ve výuce odborných předmětů – přírodních věd a při uplatnění metody CLIL pro zajištění rozvoje klíčových kompetencí žáků v oblasti cizích jazyků, přírodních věd a práce s digitálními technologiemi s cílem zvýšení jejich budoucí uplatnitelnosti na trhu práce.

Více informací v sekci Projekty a granty

Klikněte zde pro detailní informace

Evropský den jazyků - návštěva výstavy ERFINDERLAND DEUTSCHLAND

Dne 26. 9. 2017 jsme v rámci Evropského dne jazyků navštívili českobudějovické Goethe-Centrum JU. Nejprve jsme byli informováni o novinkách v nabídce knihovny pro návštěvníky centra a o jazykových kurzech, které centrum pořádá. Žáci poté odpovídali na otázky, co ví o osobnostech J. W. Goetha a Martina Luthera.

Hlavní náplní naší exkurze byla návštěva výstavy plakátů s názvem ERFINDERLAND DEUTSCHLAND, které mapují světově důležité německé vynálezy z přírodovědných oborů a informují o studiu a výzkumu v Německu.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Mezinárodní překladatelská soutěže Juvenes Translatores a soutěž Best in English

23. listopadu se žáci Natálie Havlínová, Jakub Bureš, Karolína Lísalová (FT3),  Sarah Feragetová a Kristýna Petrásková (FF2) zúčastnili mezinárodní překladatelské soutěže Juvenes Translatores. Tuto soutěž pořádá Evropská komise, letos byla určena pro mladé žáky narozené po roce 2000. Z České republiky bylo vybráno 21 škol, z toho pouze 3 školy jiného typu než gymnázium. Soutěžíci mají na překlad textu ve zvolené jazykové kombinaci přesně 2 hodiny čas a nesmí používat žádné elektronické pomůcky. Letošní text reflektoval 60. výročí unie. Odměnou pro vítěze z každé země Evropské unie je pozvání na slavnostní předávání cen do Bruselu.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Cena z Budějovického mlsání v disciplíně „Dort“

Ve dnech 9. až 11. listopadu se na českobudějovickém výstavišti konal 21. ročník tradičního Gastrofestu. V rámci něj se uskutečnila soutěž o nejlepší cukrářský výrobek Budějovické mlsání 2017, kterou pořádala Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Písek, Komenského 86.

Za naši školu se zúčastnila Daniela Tkáčiková, žákyně 3. ročníku oboru Cukrář a v soutěžní disciplíně „Dort“ obdržela cenu předsedy hodnotící komise Ing. Jana Fialy (majitel firmy Fiala – Praha, s. r. o.) za nejlepší vizuální zpracování.

Klikněte zde pro detailní informace

Školní kolo kadeřníků a kosmetiček, vítězové pojedou na Harmonii

Během letošní výstavy Vzdělání a řemeslo uspořádala naše škola ve středu 22. listopadu na českobudějovickém výstavišti v pavilonu Z školní kolo soutěží mladých kadeřníků a kosmetiček. V dámské a pánské účesové tvorbě (živý model a cvičné hlavy) a v dekorativní kosmetice se představilo 40 žáků a žákyň, kteří soupeřili o to, kdo nás bude reprezentovat příští rok v březnu na republikovém mistrovství Harmonie v Brně. Na ní postoupili vždy vítězové jednotlivých kategorií.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Z Mistrovství republiky AR Junior máme zlato, dvě stříbra a bronz

Jedno první, dvě druhá a jedno třetí místo získali žáci Střední školy obchodní a Vyšší odborné školy, České Budějovice, Husova 9 na letošním 18. ročníku Mistrovství republiky mladých aranžérů AR Junior. To se konalo 23. – 24. listopadu v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo na českobudějovickém výstavišti a zúčastnilo se ho 16 středních škol a učilišť z celé České republiky, jejichž 132 zástupců změřilo své dovednosti ve 12 disciplínách.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

V Jihlavě na CESOFOTO s jedním bronzem

Velmi dobře si v 18. ročníku celostátní soutěže CESOFOTO, kterou tradičně pořádá OA, SZŠ a SOŠS Jihlava, vedli žáci naší školy. Ti se na vyhlášení výsledků vypravili 30. listopadu. V letošním ročníku se účastníci utkali opět ve čtyřech kategoriích pro žáky 2. – 4. ročníků (Portrét při svíčce, Hudba ve fotografii, Triptych na volné téma, Video – příběh na volné téma ve filmovém žánru horor) a v jedné kategorii pro žáky 1. – 2. ročníků, která měla téma To se mi líbilo vyfotit.

Nejlépe si z našich fotografů vedl Ladislav Krčka (třída FF3), který v kategorii Video (soutěžilo 15 prací) obsadil 3. místo. Na 5. místě skončil Jiří Fuka (FF3) a na 7. místě Blanka Marková (FF3). V kategorii Triptych na volné téma (30 snímků) obsadila Kristýna Zíková (FF2) 9. místo. V klání žáků 1. – 2. ročníků na téma To se mi líbilo (32 snímků) skončila na 6. místě Kamila Mošanská a na 10. místě Andrea Myslivečková (obě třída FF2).

Klikněte zde pro detailní informace

Vystavujeme unikátní chlebový betlém v Prácheňském muzeu v Písku

Až do konce letošního roku, tedy v čase adventním, je v píseckém Prácheňském muzeu, konkrétně v Rytířském sále, k vidění unikátní Chlebový betlém, který zhotovili žáci naší školy oborů Aranžér a Pekař. Na vytvoření unikátních jesliček spotřebovali 33 bochníků chleba. Chlebový betlém Střední školy obchodní a Vyšší odborné školy, České Budějovice, Husova 9, tak skvěle zapadá do výstavy píseckého muzea, ve kterém jsou v současné době vystaveny historické I novodobé betlémy.

 

Klikněte zde pro detailní informace

Stánek školy na českobudějovických vánočních trzích

Ve čtvrtek 14. prosince si mohli návštěvníci v jednom ze stánků na českobudějovických vánočních trzích nejen prohlédnout, ale také zakoupit některé z výrobků, které pro čas adventní zhotovili žáci naší školy.

Klikněte zde pro detailní informace

Plni dojmů - zahraniční praxe - Itálie 2017

Ve dnech 5. 5.- 14. 5. 2017 jsme se zúčastnili praxe v Itálii. Na úvodní přednášce  jsme se seznámili s celoroční náplní činnosti hostitelské agentury, s rezervačním systémem, typy ubytovacích zařízení, prací delegáta v Bibione, spolupracovali jsme při ubytovávání klientů, zajištění bezproblémového průběhu pobytu klientů, organizací fakultativních výletů apod., samostatně vedli výlety a navigovali řidiče dle autoatlasu a map jednotlivých měst, získali jsme průvodcovskou praxi v Benátkách, Terstu, Aquleii, na Miramare, i jezeře Lago di Garda – v Sirmione, Veroně, v Lignanu jsme si prohlédli pětihvězdičkový kemp a hotelová zařízení, projeli město Caorle, navštívili místní trhy, prošli celé Bibione od majáku až po lagunu.

Pro více informací pokračujte na článek

Klikněte zde pro detailní informace

Vánoční nadílka v květnu - Majáles

Stýská se Vám po chladnějším počasí? Prohlédněte si majálesové fotografie žáků SŠO a budete se opět těšit na Vánoce.

Klikněte zde pro detailní informace

Pomáháme při organizaci VLTAVA OPEN

V sobotu 20. května 2017 jsme pomáhali jako pořadatelé při akci VLTAVA OPEN, který byl spojen se slavnostním otevíráním nové plavební komory v Hněvkovicích. Dětský program pod naší patronaci přilákal celé zástupy dětských zájemců.

Klikněte zde pro detailní informace

Žáci 4. ročníků zvyšují své šance na uplatnění na trhu práce v projektu: „Cesta k práci“

Od února 2017 se naše škola zapojila do projektu „Cesta k práci“. Projekt bude realizován po dobu dvou let,  zaměřuje se na mladé do 25 let, kteří jsou v posledním ročníku vzdělávání.

Projektových aktivit se v letošním roce účastní žáci čtvrtých ročníků oborů Obchodník a Ekonomika podnikání. Žáci získají teoretické i praktické dovednosti a kompetence, které jim pomohou najít uplatnění na trhu práce. Lektory jednotlivých přednášek, besed a workshopů jsou významné osobnosti, podnikatelé, manažeři i zaměstnanci, s bohatými pracovními i osobními zkušenostmi.

Pro více informací pokračujte na článek

Klikněte zde pro detailní informace

Jihočeský veletrh cestovního ruchu Travelfest

Žačky oboru Cestovní ruch v dnešních dnech pomáhají s organizací na veletrhu cestovního ruchu TRAVELFEST (6. 4. - 8. 4. 2017) na budějovickém výstavišti. Přijďte se dnes a zítra podívat na náš stánek. Těšíme se na Vás.

Ruku v ruce s Travelfestem jde dvoudenní konference Travelcon, která se koná ve stejném termínu 6. - 7. 4. 2017 na Výstavišti v Českých Budějovicích. Tato konference vzešla z projektu Jihočeský kompas, kde změnou struktury, obsahu přednášek i místa konání vznikl naprosto nový koncept dnešního Travelconu.

Pro více informací pokračujte na článek.

 

Klikněte zde pro detailní informace

21. ročník Juniorského maratonu

5. 4. 2017 se na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích uskutečnil již 21. ročník Juniorského maratonu, největšího štafetového závodu na maratonské trati pro desetičlenná družstva žáků středních škol. Po náročném a intenzivním tréninku se na start závodu postavil také běžecký tým naší školy. V chladném a chvílemi i deštivém počasí spolu soupeřilo 13 škol z celého Jihočeského kraje. Žáci naší školy se v kvalitní konkurenci neztratili a obsadili pěkné 7. místo. Výborným běžeckým výkonem se prezentoval hlavně Daniel Andres, který zaběhl 10. nejrychlejší čas, ale také Jakub Rauscher s 25. časem ze 130 účastníků závodu.

Pro více informací pokračujte na článek

Klikněte zde pro detailní informace

Žáci skládají certifikáty z anglického jazyka

V současné době se připravuje na zkoušku úrovně B1 a B2 12 žáků 2. a 3. ročníků, první z nich již v červnovém termínu a ostatní v prosinci letošního roku. Všem žákům držíme palce, aby dosáhli co nejlepších výsledků.

Připravovali se také za pomoci naší asistentky pedagoga, Taylor Kloha, jež s účastníky kurzu upevňovala komunikační dovednosti a pomáhala jim zejména s přípravou na ústní část této zkoušky.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Žáci se rozloučili s asistentkou pedagoga Taylor Kloha z USA

Dne 19. 6. 2017 se po vyučování konal tajný rozlučkový večírek pro naši americkou asistentku pedagoga Taylor Kloha jako poděkování za její roční působení na naší škole v rámci Fulbrightova programu.

Žáci prvních až třetích ročníků pomohli vyučujícím ANJ s organizací rozlučky, přípravou dárků a občerstvení i s výzdobou třídy a díky naprostému utajení až do samotného konce se nám tak podařilo Taylor dokonale překvapit. Žáci pak spolu s Taylor strávili příjemné odpoledne v uvolněné atmosféře a mohli jí tak poděkovat za znalosti, které jim předala jak v hodinách anglického jazyka, konverzace v ANJ a zeměpisu cestovního ruchu, tak i na řadě mimoškolních akcí.

Pro více informací pokračujte na článek

Klikněte zde pro detailní informace

The Action New Generation

Silný emotivní prožitek této show seznamuje diváky s reálnými dopady dopravní nehody na oběť, ale také na další osoby v jejím okolí. Forma je velmi specifická. Nesnaží se poučovat o tom, jak se má účastník silničního provozu chovat. Účinkující neurčují divákům pravidla chování. Závěr si vytváří každý sám.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Obchodníci se připravují na budoucí povolání: Exkurze u sociálního partnera školy,  HM TESCO ČB

27. 3. 2017 – proběhla exkurze u sociálního partnera školy HM TESCO ČB. Kontakt s budoucím možným zaměstnavatelem spojený s diskuzí o pracovních podmínkách a s přípravou na možné budoucí povolání u končícího ročníku 4O.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

4. místo v okresním kole soutěže „Finanční gramotnost“

Soutěž měla podobu on-line testu, který obsahoval jak teoretické, tak praktické početní otázky z oblasti finanční gramotnosti. Okresního kola se zúčastnili 3 nejúspěšnější žáci ze školního kola. Náš soutěžní tým skončil celkově čtvrtý, ztrácel pouze jediný bod na vítěznou školu a měl druhý nejlepší čas. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

23. ročník Mezinárodního veletrhu fiktivních firem: Naše fiktivní firmy opět skvěle obstály ve velké konkurenci. Porotu nejvíce zaujal katalog firmy Hombre Fuerte

Ve dnech 22. - 24. března 2017 se žáci Střední školy obchodní, České Budějovice, Husova 9, tradičně zúčastnili 23. ročníku Mezinárodního veletrhu fiktivních firem, který se uskutečnil na Výstavišti Holešovice v Praze. Ve velké konkurenci 115 přihlášených tuzemských a zahraničních fiktivních firem z 9 států (Rakousko, Belgie, Rumunsko, Bulharsko, Itálie, Slovenská republika, Finsko, Španělsko a Polsko) se fiktivní firmy školy celkově umístily na 23. a 24. místě v soutěžní kategorii o nejlepší katalog dokonce na 5. a 7. místě. I tento rok se fiktivní firmy přihlásily do dalších z nepovinných soutěží, například o nejlepší fotografii.
Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Setkání s rakouskou školou z Waidhofenu

Dne 21. března jsme měli tu čest na naší škole přivítat skupinu žáků s pedagogickým doprovodem ze střední obchodní školy (Bundeshandelsakadamie u Bundeshandelsschule) sídlící v rakouském městě Waidhofen an der Ybbs.

Žáci rakouské školy se zúčastnili i výuky předmětu Fiktivní firma, zastihli naše žáky při přípravě stánku na Mezinárodní veletrh fiktivních firem v Praze. Žáci z Waidhofenu byli z výuky nadšeni, pomáhali našim žákům s výběrem fotografií a prohlíželi si jejich firemní katalogy.

Pro více informací pokračujte na článek

Klikněte zde pro detailní informace

První místo v kategorii "Balíček pro čekajícího zákazníka" a celkově 3. místo v soutěži v dárkovém balení v Bratislavě

Každoročně se účastníme soutěže v dárkovém balení v Bartislavě. V letošním již 14. ročníku nás reprezentovala Lucie Škardová a byla velmi úspěšná. Z Bratislavy se vrátila nejen s dipolomem za první místo v kategorii "Balíček pro čekajícího zákazníka", ale i s pohárem za 3. místo v celé soutěži. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

K Valentýnu opět darujeme krev. Letos již po čtrnácté!

Již čtrnáctiletou tradicí se může pyšnit unikátní akce, která přivedla na transfuzní oddělení českobudějovické nemocnice přes čtyři sta osmdesát nových dárců krve. U příležitosti svátku svatého Valentýna sem přicházejí dobrovolníci z řad žáků a pedagogů Střední školy obchodní, aby zpečetili svou lásku k životu několika kapkami darované krve.

Klikněte zde pro detailní informace

Mladý průvodce 2017 – Ostrava

Ve dnech 25. -26. ledna jsme se zúčastnily soutěže Mladý průvodce v Ostravě. Soutěž pořádala Střední škola společenského stravování. První den jsme se hned ráno vydaly na cestu, a to rychlíkem do Prahy a odtud Pendolinem do Ostravy. Ač byla dlouhá a náročná zvládly jsme ji. Druhý den nás hned po snídani čekal zeměpisný test a po něm následovala prezentace předem připraveného pětidenního zájezdu na téma: Na kole, po vodě a pěšky. V podvečerních hodinách nás čekal odjezd zpět do Českých Budějovic. Chtěli bychom poděkovat škole, že nám umožnila se soutěže zúčastnit, jsou to pro nás skvělé zkušenosti.

Anna Kopečná, Veronika Boudová, žákyně 3 CR A

Klikněte zde pro detailní informace

Vánočně nazdobená Vídeň a její monumentální architektura

Dne 7. prosince 2016 jsme absolvovali pro naši školu již tradiční a dlouho očekávanou kulturně-poznávací exkurzi do hlavního města Rakouska – do Vídně. Tato exkurze byla pro nás pro všechny velikou radostí. Jeli jsme tentokrát dvěma autobusy, a tak se dostalo na všechny 1. i 2. ročníky.

Více jak 50% úspěšného zájezdu tvoří počasí. To nám opravdu přálo! Vídeň nás přivítala svými moderními výškovými budovami zalitá slunečními paprsky.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Střední školu obchodní navštívil americký velvyslanec, vyzval žáky ke kritickému myšlení

PŘEHRAJ VIDEO ZDE

Dne 22. 11. měla Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9 tu čest přivítat na své půdě amerického velvyslance Andrewa Schapira. Ten přijel na plánovanou besedu s žáky, ale také za asistentkou ze Spojených států, Taylor Kloha, která na naší škole v letošním roce působí díky Fulbrightovu stipendijnímu programu. Tato návštěva byla zcela nepochybně velkým přínosem a ojedinělou zkušeností pro všechny zúčastněné, zejména však pro žáky, kteří byli z tak vzácné a milé návštěvy doslova nadšeni.

Pro více informací pokračujte na článek

Klikněte zde pro detailní informace

Rodilá mluvčí z USA asistuje při výuce na Střední škole obchodní

Američanka Taylor Kloha se bude po celý školní rok  podílet na hodinách anglického jazyka a konverzace v anglickém jazyce. Dle jejích slov se snaží zprostředkovat angličtinu studentům zábavnou formou tak, aby je výuka angličtiny co nejvíce zaujala. "Když jsem zde začala učit, byla jsem překvapena, na jak vysoké úrovni je angličtina některých studentů. Baví mě pro ně vymýšlet zajímavé a zábavné způsoby učení," říká o svých dosavadních zkušenostech.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

3. ročník Veletrhu fiktivních firem ovládly firmy ze Slovenska, Střední škola obchodní má nejlepší firemní katalog

Pod záštitou Jihočeského kraje a města České Budějovice se v rámci celostátní výstavy Vzdělání a řemeslo uskutečnil třetí ročník Veletrhu fiktivních firem. Organizace Veletrhu se ujala Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9, která má s výukou tohoto předmětu a účastí na jiných veletrzích bohaté zkušenosti. Třetí ročník Veletrhu fiktivních firem, který se konal ve dnech 23. a 24. listopadu a navázal tak na úspěšnou tradici předchozích dvou veletrhů. Zúčastnilo se ho 11 vystavujících fiktivních firem žáků středních škol z České republiky a Slovenska. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Romantický Český Krumlov zalitý podzimním sluncem přivítal žáky 2 CR  ke krátké jednodenní návštěvě

24. října 2016 jsme podnikli v rámci předmětu cestovní ruch tematickou exkurzi do nedalekého Českého Krumlova. Cesta vlakem byla příjemná, počasí nádherné.

Tato jednodenní exkurze byla zcela v naší režii, neboť jsme převzali roli průvodce, který musí provést „svou skupinu turistů“ touto perlou celé České republiky. Každý měl připravený svůj výstup na předem zadané téma. Museli jsme předstoupit před své spolužáky a zpaměti podat výklad o dané pamětihodnosti. Kriticky musíme přiznat, že není snadné takto před publikem mluvit, občas nás zachraňovaly naše „taháky“, tu a tam nás rušily hučící Vltava, skupiny jiných turistů, museli jsme mluvit hodně nahlas, navíc nám byly kladené všetečné dotazy našimi paními učitelkami. Zjistili jsme, že role průvodce není úplně lehká, že máme ještě co dohánět.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Česko-německá výstava a divadelní představení Rapunzel v německém jazyce

Dne 7. 10. 2016 navštívili žáci třídy 4 CR dvojjazyčnou výstavu „In Böhmen und Mähren geboren – bei uns (un)bekannt?“ Tato jedinečná výstava prezentovala 12 významných osobností 19. a 20. století, které jsou narozeny na území dnešní České republiky.

Dne 18. 10. 2016 se zúčastnili žáci tříd  3OP a 3CR v kulturním domě Metropol na Malé scéně divadelního představení Rapunzel. Jedná se o pohádku Bratří Grimmů „Locika“.  Galli- Theater z Mnichova hraje živá divadelní představení tzv. Mitmachtheater. Žáci jsou vybráni do rolí, stávají se aktivními herci.

Pro více informací pokračujte na článek

Klikněte zde pro detailní informace

pIšQworky jsou výzva!

Dne 12. října 2016 se na naší škole uskutečnilo školní kolo 9. ročníku mistrovství škol v piškvorkách – pIšQworky 2016, Historicky největší studentské soutěže v ČR.


Pravidla jsou jednoduchá: Vyhrát může každý, kdo poskládá pět koleček či pět křížků do jedné řady dřív, než se to podaří soupeři! Na každém turnaji na vítězné týmy čekají dárky a zajímavé ceny.

Pro více informací pokračujte na článek

Klikněte zde pro detailní informace

Napsali o nás: Obchod, podnikání, cestovní ruch i cizí jazyky v úzké vazbě na praxi

Jedním z cílů školy je úzce navázat vzdělávání na praxi a přiblížit se tak požadavkům trhu práce, podporovat všestranný rozvoj praktických dovedností žáků včetně podnikatelských dovedností. K tomu má dopomoci i tradice Veletrhů fiktivních firem, kterou již třetím rokem buduje Střední škola obchodní v rámci celostátní výstavy Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Po roce jsme se opět vrátili do Zámecké jízdárny Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou, tentokrát na výstavu surrealistického umění, která se stala hlavním projektem letošní 60. jubilejní sezóny této galerie!

Celá výstava nese název podle slavného výroku André Bretona – KRÁSA BUDE KŘEČOVITÁ. Lepší stručnou charakteristiku tohoto uměleckého proudu bychom těžko hledali.

Expozice mapuje vývoj surrealismu v meziválečném Československu v jeho vrcholném období let 1933 až 1939.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Žáci se připravují k vykonání mezinárodní zkoušky z anglického a certifikátu z německého jazyka

I v tomto školním roce pokračuje kurz přípravy žáků k vykonání mezinárodní cambridgeské zkoušky z anglického jazyka. Cílem tohoto kurzu je seznámit se s formátem zkoušky a připravit se za pomoci kvalitních materiálů, včetně předešlých testů, na absolvování zkoušky First Certificate. Kurz je v současné době navštěvován 16 žáky, kteří se budou po dobu  3 semestrů  připravovat na všech 5 částí  této zkoušky -  Reading (čtení s porozuměním), Writing (psaní), Use of English (gramatika), Speaking (mluvení) a Listening (poslech).

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Královská Praha a císařský hrad Karlštejn se nám hluboce vryly do paměti

29. a 30. září 2016 jsme absolvovali dlouho očekávanou exkurzi do našeho hlavního města a na hrad Karlštejn, která byla připravena ve spolupráci s cestovní kanceláří QUICKTOUR.

Exkurze byla perfektně naplánována, bonusem bylo překrásné slunečné počasí, úžasný průvodce Prahou a perfektní řidič autobusu pan Martin Kofl.

Po prvním dni jsme opravdu upřímně ocenili skvělou práci našeho průvodce Prahou. Pan Gustav Helm byl energický, zkušený, vtipný a veliký znalec historie. Když zjistil, že nás doprovází i naše anglická lektorka Taylor Kloha, ihned začal ochotně provádět výklad i v anglickém jazyce.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

TSCHECHISCH QUIZ – jsme partnerskou školou projektu

Naše škola se zapojila do 2. ročníku vědomostní soutěže TschechischQuiz. Stala se tak partnerskou školou pro žáky II. stupně rakouských škol vyučujících češtinu. Soutěž je určena pro tříčlenné skupiny žáků, kteří mají za úkol správně zodpovědět kvízové otázky z tematických oblastí: historie, geografie a kultura České republiky. Hlavní cenou pro vítěznou trojici je čtyřdenní cesta do ČR na jaře roku 2017. Žáci naší školy pak budou vítěze během jejich návštěvy České republiky doprovázet. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Právě probíhají Adaptační kurzy žáků 1. ročníků

Právě probíhají Adaptační kurzy žáků 1. ročníků. Program je sestaven tak, aby se noví spolužáci poznali mezi sebou i s novým třídním učitelem, hravou a zábavnou formou stmelili kolektiv. Pro více informací pokračujte na článek

Klikněte zde pro detailní informace

Ohlédnutí za školním rokem 2015/2016

 

 

Klikněte zde pro detailní informace

Diskuse, workshop, setkávání - to je Den prevence na Střední škole obchodní

Den prevence je na Střední škole obchodní již nedílnou součástí preventivního programu školy a poskytuje žákům širokou paletu možností, jak se aktivně seznámit s různými patologickými jevy. V letošním roce připadá Den prevence na 23. června, zahrnuje tradičně workshop lektorky Centra vzdělávání a dialogu Alice Michalcové k tématu antisemitismus. Workshop zaměřený na holocaust staví především na skupinové práci žáků, jeho součástí je ale také přednáška či beseda s pamětníkem holocaustu. Pro více informací pokračujte do článku.

Klikněte zde pro detailní informace

Čeští a slovenští žáci se společně vypravili „Za krásami Šumavy“

V týdnu od 6. 6. do 10. 6. se pod názvem „Za krásami Šumavy“ uskutečnil projekt podporující mezinárodní aktivity v oblasti sportu. Zúčastnilo se ho 31 žáků ze Střední školy obchodní, České Budějovice, Husova 9 společně s 21 žáky ze dvou slovenských středních škol – 8 žáků  ze Střední odborné školy obchodu a služeb Samuela Jurkoviča z Bratislavy a 13 žáků ze SOŠ gastronomie a cestovného ruchu Levická 40 z Nitry. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Profesionální způsob prezentace, výborná komunikace v angličtině, originální zpracování tématu  – to vše rozhodovalo o vítězích 7. ročníku mezinárodní soutěže Vítejte u nás

Již 7 let pořádá organizační tým Střední školy obchodní, České Budějovice, Husova 9 mezinárodní soutěž v prezentačních dovednostech „Vítejte u nás“. Svým rozměrem se tato akce řadí k největším soutěžím tohoto typu v celé České republice, v Jihočeském kraji je pak soutěží zcela unikátní. V předchozích letech se na pódiu vystřídalo přes 250 soutěžících. Zájemci o cestovní ruch z řad diváků v sále tak mohli zhlédnout již více než 125 prezentací na různá témata. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Interaktivní workshop: Hrou proti AIDS

Dne 17. června jsme se již počtvrté zapojili do projektu „Hrou proti AIDS, který byl realizován v prostorách Krajské hygieniské stanice.

Žákům tříd 1OP, 1CR a 1O byly formou instruktážní interaktivní hry představeny prvky primární prevence nechtěných těhotenství a sexuálně přenosných infekcí včetně HIV.

Klikněte zde pro detailní informace

Žáci přebírali certifikáty z jazykově-poznávacího pobytu v Portsmouthu

Žáci přebírali certifikáty z jazykově-poznávacího pobytu v Portsmouthu. Cílem realizace této klíčové aktivity bylo zlepšení jazykových kompetencí 40 žáků a prohloubení jejich znalostí o zemích EU a ESVP na krátkodobě jazykově-vzdělávacím pobytu v Anglii. Pro více informací pokračujte na článek.

 

Klikněte zde pro detailní informace

Cesta za zvýšením kvalifikace: I dospělí skládají zkoušku dospělosti

V těchto dnech úspěšně zakončují studenti dálkové formy vzdělávání svou cestu za zvýšením kvalifikace. Před zkušební komisí obhajují znalosti potřebné k úspěšnému zakončení maturitní zkoušky. Přejeme jim úspěšné složení maturitních zkoušek.

Máte rovněž zájem se posunout ve svém profesním životě o kus výš?

Potřebujete si doplnit patřičnou kvalifikaci ve vašem současném zaměstnání?

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Prezentace školy na výstavě cestovního ruchu Jihočeský kompas – České Budějovice

Žáci naší školy se již poosmé zúčastnili „Veletrhu turistických zážitků, možností a vizí Jihočeský kompas“, který proběhl ve dnech 28. a 29. dubna 2016 v domě kultury Metropol. Pro laickou i odbornou veřejnost prezentovali studijní obor Cestovní ruch i své práce zaměřené na nabídku turistiky a atraktivit jižních Čech. Pro více informací pokračujte na članek.

Klikněte zde pro detailní informace

Podpora spolupráce školy a firem – propojení teorie s praxí

Žáci ověřovali další jednotky učení – tj. znalosti, dovednosti a kompetence, které žáci na daném pracovišti získají. Při závěrečném hodnocení musí žáci splnit hodnoticí úkoly a poté dostávají doklad – osvědčení nebo osobní záznam, potvrzený oběma partnery.

Příprava na pracovištích firem je důležitá především pro další budoucí uplatnění žáků, kdy se již během studia naučí pracovat v týmu, osvojí si důležité pracovní návyky, zvyknou si na běžné pracovní tempo, naučí se komunikovat, využívat technické a komunikační prostředky firem, naslouchat vedoucím pracovníkům, jejich pokynům a prezentovat svoji práci. Odborná praxe získaná během studia také pomůže absolventům při vstupu a  budoucím uplatnění na trhu práce. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Naši žáci opět ověřovali své praktické dovednosti

V rámci podpory spolupráce školy a firem sociálních partnerů, kteří zajišťují odborný výcvik a odborné praxe žáků přímo na svých pracovištích, jsme ověřili další jednotky učení - znalosti, dovednosti a kompetence, které žáci na daném pracovišti splnili.  Dne 11. května 2016 proběhlo ověření na pracovišti BAUHAUS, k. s. České Budějovice. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Exkurze:TITANIC A KRÁLOVSKÁ CESTA

V rámci výuky předmětu Dějiny kultury jsme navštívili naše hlavní město a prošli se po stopách, kudy kráčeli čeští
králové. V praxi jsme poznávali jednotlivé stavby a určovali stavební slohy i období, ve kterých byly
vystavěny. Nevynechali jsme ani výstavu věnovanou legendární lodi Titanic.

Pro více informací pokračujte na článek

Klikněte zde pro detailní informace

Exkurze do Státního oblastního archivu a na státní zámek v Třeboni

Dne 27. dubna 2016 se třídy 2CRA, 2CRB a 3CR zúčastnily jednodenní exkurze do nedaleké Třeboně. Cíle naší cesty byly tentokrát 2. Početnou skupinu 60 žáků jsme rozdělili na dvě menší části, abychom mohli absolvovat všichni 2 velmi zajímavé prohlídky. Obě se odehrávaly v historických prostorách rozlehlého třeboňského zámku. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

22. ročník Mezinárodního veletrhu fiktivních firem: Naše fiktivní firmy opět skvěle obstály ve velké konkurenci

Ve dnech 16. - 18. března 2016 se žáci Střední školy obchodní, České Budějovice, Husova 9, zúčastnili 22. ročníku Mezinárodního veletrhu fiktivních firem, který se uskutečnil na Výstavišti Holešovice v Praze. Ve velké konkurenci 119 přihlášených tuzemských a zahraničních fiktivních firem se fiktivní firmy školy celkově umístily v 1. polovině výsledkové listiny a v soutěžní kategorii o nejlepší katalog na 6. a 8. místě. I tento rok se fiktivní firmy přihlásily do dalších z nepovinných soutěží o nejlepší plakát a firma Husův Meubles se umístila na 19. místě

Klikněte zde pro detailní informace

Exkurze: Letiště Václava Havla Praha

Dne 15. března 2016 vyrazily třídy 1CR a 3CR ve sněhové vánici na dlouho očekávanou exkurzi na Letiště Václava Havla do Prahy. I přes nepřízeň počasí jsme byli v Praze včas a mohly začít naše první prohlídky letištních areálů. Všechny 3 skupiny absolvovaly komplexní prohlídku letiště z terminálu T3, který je vlastně starým a původním letištěm, jenž zde fungovalo pod názvem Ruzyně již v roce 1937. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Na návštěvě na Střední škole obchodní: Vzkazy z knihy návštěv

V nedávné době pořádala Střední škola obchodní řadu Dnů otevřených dveří. V následujícím článku si můžete prohlédnout řadu vzkazů, které nám zde návštěvníci zanechali. Návštěvníci nejvíce oceňovali prostředí školy, její vybavení, vstřícnost učitelů a žáků, ale i kvalitu podávaných informací. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Pro knihu už jen pár kroků. Žáci si oblíbili knížky ze školní knihovny

V letošním školním roce se žáci 2. ročníku oboru Cestovní ruch a žáci 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání zapojili do projektu Čtenářských dílen. Díky projektu se na škole obnovila služba knihovny. Knihovna obsahuje velké množství svazků i z četby k maturitní zkoušce, žáci ji tedy hojně využívají během celého studia. Mnozí si oblíbili i trávení volného času s knihou, vždyť do knihovny to nyní mají už jen několik kroků. Pro víe informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Soutěž „Mladý průvodce“ – Ostrava

Jako každoročně se i letos naše škola zúčastnila soutěže “Mladý průvodce“. Žáci Veronika Dvořáková a Přemysl Stibor představili porotě i veřejnosti práci na téma „Místa, která nám svět závidí - za dědictvím UNESCO do jižních Čech aneb poznávací dovolená pro milovníky našich jedinečností.“  Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Napsali o nás: Propojení teorie s praxí žáky baví

Ahoj Budějovice, č. 1/2016: Propojení teorie s praxí žáky baví

Kvalita vzdělávání a velké množství poznávacích a odborně vzdělávacích akcí však nejsou vším. Důležité je také, aby se žáci ve škole cítili dobře, byli spokojení a měli pocit, že se jim krom vzdělání dostává dostatek porozumění a možností seberealizace. Podle jejich slov vyplývajících z dotazníkového šetření k jejich spokojenosti nejvíce přispívá příjemné prostředí, dobré zázemí a nadstandardní technické vybavení školy. Za podstatné také považují dobré vztahy s učiteli, jejich ochotu, vstřícnost a odbornou způsobilost. Pro více informací pokračujte na článek

Učitelské noviny, č. 1/2016: Oslavili jsme 25 let

Po celých 25 let prochází škola postupnými etapami modernizace a zkvalitňování studijního prostředí. Významně k tomu pomáhají  získané finanční prostředky z ESF, mimořádná vstřícnost a podpora statutárního města České Budějovice a výborná spolupráce se Správou domů, s.r.o. Č. Budějovice. Škola tak patří k těm nejmoderněji vybaveným středním školám v regionu.

Technické vybavení školy, které  je na vynikající úrovni, nám pomáhá zajišťovat vysokou kvalitu vzdělávání a přibližuje jej požadavkům trhu práce. Zvyšuje možnosti uplatnění našich absolventů v praxi. Podporuje jejich všestranný rozvoj včetně podnikatelských dovedností. Pro více informací pokračujte na článek

 

Klikněte zde pro detailní informace

Oslavili jsme 25 let školy

Ve dnech 27. a 28. listopadu, při příležitosti Dne otevřených dveří, měli návštěvníci školy možnost připomenout si historii, vývoj, ale také především současnost, ve které se škola zařadila mezi nejlépe vybavené vzdělávací instituce, které mohou nabídnout nejmodernější zázemí všem zájemcům o vzdělávání. Oslavili jsme 25 let. Pro více informací pokračujte do článku.

Klikněte zde pro detailní informace

Jazykově-vzdělávací pobyt ve Velké Británii

Díky projektu Podpora výuky jazyků, který byl spolufinancován ESF a státním rozpočtem České republiky, se v době od 30. listopadu do 6. prosince 2015 vydala skupina 37 žáků a 4 učitelů naší školy na zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt do Velké Británie – Anglie, konkrétně do města Portsmouth. Pod vedením anglických lektorů žáci navštěvovali jazykovou školu Twin. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Škola plná Ježíšků

Dělat radost ostatním je jedním z hlavních poselství Vánoc. I žáci Střední školy obchodní, České Budějovice, Husova 9 nemyslí v  adventním čase jen na školu, a tak se již druhým rokem zapojili do unikátní předvánoční akce „Zahrajte si na Ježíška!“.

Děti z dětského domova napsaly Ježíškovi, a tak měli žáci školy možnost splnit každé konkrétní přání. Žáci oboru Prodavač zakoupené dárky i krásně zabalili a doufáme, že tak přispěli k ještě hřejivější atmosféře Štědrého dne v dětském domově.

Pro více informací pokračujte do článku.

Klikněte zde pro detailní informace

Oddělit se na celý měsíc od rodiny se nám zprvu zdálo nemožné - Žáci oboru Obchodník a Prodavač získávali nové zkušenosti na stáži v Bratislavě

Čtyři týdny trávili žáci Střední školy obchodní v Českých Budějovicích získáváním praktických dovedností a zkušeností v denním provozu hypermarketu Tesco v Bratislavě.

V rámci projektu Mobility 2014 s podporou programu Erasmus+ se v letošním školním roce opět zúčastnila odborné stáže v zahraničí skupina 20 žáků oboru Prodavač a Obchodník. „Cílem projektu zaštítěným programem Erasmus+, který podporuje odborné vzdělávání a odbornou přípravu, je ověření a další rozvoj odborných znalostí a dovedností žáků v cizojazyčném prostředí, podpora komunikačních dovedností, také poznání životního stylu a kulturních zvyklostí i historie hostitelské země," upřesňuje ředitelka školy Jarmila Benýšková.

Klikněte zde pro detailní informace

Čtenářské dílny podporují čtenářskou gramotnost žáků

V letošním školním roce se žáci 2. ročníku oboru Cestovní ruch a žáci 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání zapojili do projektu Čtenářských dílen. Tento projekt slouží ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti. V praxi to vypadá tak, že zhruba dvakrát měsíčně probíhá netradiční hodina literatury. Ta je zcela založena na práci s konkrétním souvislým beletristickým textem, který žáci nejen čtou, ale také o něm přemýšlejí a diskutují. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Středoškoláci představili své podnikatelské záměry na druhém ročníku Veletrhu fiktivních firem v Českých Budějovicích

Pod záštitou Jihočeského kraje a města České Budějovice se v rámci celostátní výstavy Vzdělání a řemeslo uskutečnil druhý ročník Veletrhu fiktivních firem. Organizace Veletrhu se ujala Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9, která má s výukou tohoto předmětu a účastí na jiných veletrzích bohaté zkušenosti. Druhý ročník Veletrhu fiktivních firem, který se konal ve dnech 21. a 22. října,  navázal na úspěšný první ročník. Zúčastnilo se ho 11 vystavujících fiktivních firem žáků středních škol z České republiky a Slovenska. Pro více informací pokračujte do článku.

Klikněte zde pro detailní informace

Miláno a světová výstava EXPO 2015

Koncem října navštívili žáci světovou výstavu EXPO 2015 v Miláně. Jak se jim exkurze líbila, co všechno viděli a prožili si přečtěte v článku Petry a Tomáše z druhého ročníku oboru Cestovní ruch.

Klikněte zde pro detailní informace

Stále rozšiřujeme spolupráci sociálních partnerů a školy

Jednou z hlavních priorit naší školy pro letošní školní rok zůstává neustálé prohlubování spolupráce se sociálními partnery v rámci odborného výcviku, ale také systematické vzdělávání učitelů odborného výcviku a odborných předmětů. Díky vstřícnosti spolupracujících firem máme možnost účastnit se produktových školení přímo na pracovištích a seznámit se s novinkami v oboru.Díky úzkému propojení teoretického a praktického vyučování jsou žákům poskytovány nejnovější informace z oboru, jak v reálném prostředí firmy, tak přímo ve výuce. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Po stopách Rožmberků uličkami Českého Krumlova - Didaktický program - Renesance

Žáci 2. ročníku oboru Cestovní ruch se zúčastnili exkurze v Českém Krumlově, vydali se společně s průvodcem po stopách renesance a rodu Rožmberků. Jak se jim exkurze líbila shrnuli v následujícím článku vlastními slovy, pokračujte na článek a dozvíte se více.

Klikněte zde pro detailní informace

Napsali o nás: Kurz pro instruktory praktického vyučování podporuje porozumění škol a firem

Střední škola obchodní je v pořadí první z devíti škol, které se pustily do realizace kurzu Instruktor praktického vyučování. Proběhly první dva dny třídenního kurzu a nás zajímá, jaký máte z průběhu kurzu dojem. O zkušenostech s kurzem Instruktor praktického vyučování, určeném pro instruktory z řad zaměstnanců sociálních partnerů škol, který byl vytvořen a realizován v rámci projektu Pospolu, jsme hovořili s lektorkou kurzu Ing. Martinou Neužilovou ze Střední školy obchodní v Českých Budějovicích.

Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

1. adaptační kurz má nová třída 1CR úspěšně za sebou, žáci ho zvládli na výbornou

2. září 2015 se již posedmé rozeběhly adaptační kurzy letošních 1. ročníků. V tomto týdnu proběhl adaptační kurz žáků třídy 1CR, do poloviny září se budou konat ještě kurzy tříd 1OPČ, 1O a 1A. Tento týden se zatím důkladně poznali žáci oboru cestovní ruch.

Klikněte zde pro detailní informace

Komise odborných předmětů 2014-15

Klikněte zde pro detailní informace

Výstava „Alfons Mucha v zrcadle doby“

Na začátku školního roku jsme se v rámci předmětů Dějiny kultury, Základy společenských věd a Český jazyk vypravili na krásnou výstavu secesního umělce Alfonse Muchy. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Tematická exkurze – ubytovací komplex Landal Marina Lipno

Žáci tříd 1 CR, 2 CR a 3 CR si na vlastní oči prohlédli vybavení apartmánů a zákulisí dalších objektů v této turisticky vyhledávané oblasti, pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Tematická exkurze – Informační centrum a radnice České Budějovice

V rámci výuky předmětu Služby cestovního ruchu jsme se na  konci května zúčastnili tematické exkurze do Informačního centra, pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Exkurze: Vodní elektrárna Lipno I

7. května 2014 se žáci 2. ročníku oboru Obchodně podnikatelská činnost zúčastnili exkurze „Vodní elektrárna Lipno I.“, pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Komise cestovního ruchu 2012/2013

Ohlédnutí za školním rokem 2012/2013

Klikněte zde pro detailní informace

Komise odborných předmětů 2012/2013

Ohlédnutí za školním rokem 2012/2013

Klikněte zde pro detailní informace

Beseda na téma: Železniční doprava

Každoročně pořádáme pro žáky oboru Obchodník a Provoz obchodu besedu na téma: Železniční doprava, pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Celostátní matematická soutěž Středních odborných škol

28. března se 7 žáků školy zúčastnilo celostátní matematické soutěže. Pro více informací přejděte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Mezinárodní soutěž v dárkovém balení - Bratislava

Žáci oboru Prodavač a Obchodník se každoročně v březnu účastní mezinárodní soutěže v dárkovém balení v Bratislavě. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Přijďte si osvojit základy účetnictví

Od pondělí 3. 3. 2014 otevřelo Centrum celoživotního vzdělávání při Střední škole obchodní, České Budějovice, Husova 9, 370 01  kurz „Účetnictví pro začátečníky“, ve kterém si účastníci osvojí základy účetnictví. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

11. ročník akce Valentýnská kapka krve

Úctu k lidskému životu učí žáky Střední školy obchodní, České Budějovice, Husova 9 již jedenáctým rokem unikátní akce - Valentýnská kapka krve. Pro více informací pokračujte na článek.

 

Klikněte zde pro detailní informace

Udělaly jsme skutek, který možná i někomu zachrání život

Přečtěte si článek Markéty Vargové, žákyně 3. ročníku oboru Cestovní ruch, o zkušenostech se zapojením do 11. ročníku akce "Valentýnská kapka krve".

 
Klikněte zde pro detailní informace

Diskusní fórum s prezidentem Milošem Zemanem

Žáci školy se zúčastnili diskusního fóra s prezidentem Milošem Zemanem. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Beseda o fungování odborů v ČR

3. března 2014 se uskutečnila na naší škole beseda s p. Jiřinou Holbovou, místopředsedkyní regionální rady odborových
svazů pro Jihočeský kraj na téma význam a fungování odborů v ČR. Pro více informací pokračujte do článku.

Klikněte zde pro detailní informace

Hrou proti HIV/AIDS

6. a 7. 3. 2014 jsme se stejně jako loňský školní rok zapojili do projektu „Hrou proti HIV/AIDS. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Naši žáci jsou k maturitě dobře připraveni, potvrdila statistika za rok 2012/2013

Výsledky našich žáků u maturitních zkoušek potvrdily, že jsou na maturitu dobře připraveni. Z celkových 97 přihlášených žáků denní formy vzdělání jich ve školním roce 2012/2013 uspělo u maturitní zkoušky 96. Prohlédněte si přehlednou tabulku výsledků maturní zkoušky.

Klikněte zde pro detailní informace

Druhé místo v soutěži Pišqworky

Dne 7. 11. 2013 naše družstvo žáků uspělo v oblastním kole soutěže Pišqworky a postoupilo z 2. místa do krajského kola!

Klikněte zde pro detailní informace

Žáci se zapojili do projektu „Studenti čtou a píší noviny“

I žáci naší školy se účastní prestižního projektu „Studenti čtou a píší noviny“. Žákyně třídy 3CR se tímto projektem učí pracovat s denním tiskem, především se ovšem samy učí napsat vlastní novinový článek.

Přečtěte si článek žákyně Markéty Vargové:Na naší škole se stále něco dějě.

Klikněte zde pro detailní informace

Slavnostní zahájení provozu odborných učeben - 14. říjen 2013

Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9 byla úspěšným žadatelem v 19. výzvě ROP NUTS II Jihozápad a získala finanční prostředky k realizaci projektu Učíme se podnikat.

Klikněte zde pro detailní informace

Je o nás slyšet i z rádia. Poslechněte si náš spot.

Rádio Kiss Jižní Čechy v současné době vysílá náš reklamní spot. Podívejte se, v jakých časech jej můžete zastihnout, nebo si jej pusťte sami přímo prostřednictvím našich stránek.

Klikněte zde pro detailní informace

Žáci v září navštívili Český Krumlov a výstavu "Zlatá šedesátá"

Na naší škole se stále něco děje! Žáci v září podnikli hned několik exkurzí. Zhlédněte fotografie v naší fotogalerii.

Klikněte zde pro detailní informace

Přijďte a zapojte se do pracovního ruchu jedné z našich fiktivních firem
 
Vyzkoušíte si napsat životopis, vytvořit logo, navrhnout vlastní vizitku, ucházet se o vysněné místo, zúčastníte se
našich pracovních porad a práce v jednotlivých odděleních. Přejděte na článek pro stažení letáku.
Klikněte zde pro detailní informace

Královská cesta

V rámci předmětu Dějiny kultury a předmětu Průvodcovské služby navštívili žáci Prahu. Prohlédněte si fotografie z jejich exkurze.

Klikněte zde pro detailní informace

Žáci v závěru podzimu navštívili Terezín

Letos na podzim jsme podnikli literárně-historickou exkurzi do Terezína. Přečtěte si, jaké pocity v nás návštěva Terezína vyvolala a prohlédněte si fotografie z tété exkurze.

Klikněte zde pro detailní informace

Žáci naší školy si vychutnávali vánoční atmosféru Vídně

Vánoční atmosféru jsme opět načerpali při návštěvě hlavního města Rakouska – krásně vyzdobené Vídně.  Zhlédněte fotky ve fotogalerii.

Klikněte zde pro detailní informace

Soutěž „Mladý průvodce“ – Ostrava 

Naši žáci Kristýna Benediktová a Míťa Kolev se koncem ledna zúčastnili soutěže Mladý průvodce v Ostravě. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Vzorové otázky k přijímací zkoušce

Prohlédněte si vzorové otázky k přijímací zkoušce z českého jazyka, naleznete je ke stažení zde:

 Vzorové otázky k přijímací zkoušce z českého jazyka         Vzorové otázky k přijímací zkoušce z českého jazyka

Celé přijímací zkoušky si máte možnost vyzkoušet nanečisto v rámci našich Dnů otevřených dveří.

Klikněte zde pro detailní informace

Přijměte pozvání k 5. ročníku mezinárodní soutěže "Vítejte u nás", která se uskutěční ve dnech 12. a 13. června na Malé scéně DK Metropol. Pro více informací pokračujte do článku. 

Klikněte zde pro detailní informace

Vítejte u nás IV. ročník
 
Vyhlášením vítězů byl ve čtvrtek (13.6. 2013) ukončen 4. ročník mezinárodní soutěže „Vítejte u nás“.  Pro více informací pokračujte do článku.
 
Klikněte zde pro detailní informace

1. Veletrh fiktivních firem v Českých Budějovicích

V rámci tradiční českobudějovické výstavy Vzdělání a řemeslo se ve dnech 1. a 2. října uskuteční první ročník Veletrhu fiktivních firem, jehož organizace se ujala Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9. Tímto Vás všechny srdečně zveme. Rádiový SPOT si poslechněte ZDE. Pro více informací pokračujte na článek.

Klikněte zde pro detailní informace

Žáci naší školy dokazují, že budou velmi schopní odborníci ve své budoucí profesi. V posledním říjnovém týdnu se žáci 3. ročníku oboru „Cestovní ruch“ aktivně ujali rolí komunikativních průvodců a uspořádali pro všechny své mladší spolužáky z 1. ročníků komentované prohlídky po historickém centru Českých Budějovic.

Další netradiční pojetí a realizaci prohlídek žáci chystají uspořádat pro veřejnost k příležitosti oslav 25. výročí školy ve dnech 27. a 28. 11. 2015. Můžete se těšit mimo jiné na pověsti spojené s místy historického jádra, zajímavá srovnání a poutavé výklady přímo z úst mladých průvodců – našich žáků… Přijměte naše srdečné pozvání na tyto prohlídky!

Pro více informací pokračujte do článku.

Klikněte zde pro detailní informace

Po celý leden budou mít návštěvníci Krajského úřadu Jihočeského kraje možnost zhlédnout výstavu Střední školy obchodní, České Budějovice, Husova 9 s názvem „Slavíme 25 let“. Výstava návštěvníkům připomene historii, vývoj, ale také především současnost školy, ve které se zařadila mezi nejlépe vybavené vzdělávací instituce, které mohou nabídnout nejmodernější zázemí všem zájemcům o vzdělávání. Pro více informací pokračujte do článku.

Klikněte zde pro detailní informace

Pozvánka na maturitní plesy

Přijměte naše srdečné pozvání na maturitní plesy tříd: 

  • 4CR                           9. ledna od 19:00      Metropol České Budějovice
  • 4OPČ                      22. ledna od 19:00      Metropol České Budějovice
  • 4O                            21. února od 19:00     Art IGY
Klikněte zde pro detailní informace

Přijímací zkoušky nanečisto

Přijďte si k nám vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto. Možnost ověření znalostí nabízíme v rámci Dnů otevřených dveří:

  • pátek     7. února      v těchto časech: 13:30  14:30  15:30
Klikněte zde pro detailní informace

Vzdělání a řemeslo 2013

Klikněte zde pro detailní informace

Valentýnská kapka krve - 10. ročník

Klikněte zde pro detailní informace

Den prevence patologických jevů 2013

Klikněte zde pro detailní informace

Mezinárodní stáž žáků

Klikněte zde pro detailní informace

Vítejtu u nás II. ročník

Klikněte zde pro detailní informace

Vítejte u nás I. ročník

Klikněte zde pro detailní informace

Oslavy 100letého výročí budovy školy

Klikněte zde pro detailní informace

© 2008 - 2018 Copyright Střední škola obchodní